Menu kategorii
 • Wyszukiwanie i wstawianie obiektów Clip Art

  Wyszukiwanie i wstawianie obiektów Clip Art

   Tomasz Stępień
  Tomasz Stępień
  00:00
  02.08.2006
  22409 wyświetleń

  Obiekty Clip Art to najczęściej proste elementy graficzne, które symbolizują pewne rzeczywiste przedmioty, zdarzenia. Ich wstawienie sprawia, że od razu możemy się zorientować o treści dokumentu. Oprócz obrazów można wstawić także dźwięki czy krókie filmy.  

  W celu wstawienia Clip Art'u do dokumentu ze wstęgi Wstawianie wybieramy znajdujący się w sekcji Ilustracje przycisk Obiekt clipart. Po jego kliknięciu w prawej części okna wyświetli się pionowy pasek zadań zawierający między innymi wyszukiwarkę służąca do szybkiego przeszukiwania zasobów Clipart.

  Ponieważ każdy obiekt typu Clip Art przyporządkowany jest do jednej lub kilku kategorii wyszukiwanie odbywa się właśnie według tej reguły. Oczywiście musimy pamiętać aby wpisywać angielskie nazwy kategorii, więc jeśli chcemy znaleźć obiekty dotyczące np. domu w polu Wyszukaj wpisujemy słowo dom i naciskamy przycisk Przejdź.

  Wyszukiwanie zostało zakończone. Jeśli w jego wynikach znajdziemy interesujący obiekt w prosty sposób wstawimy go do dokumentu. Wystarczy na niego kliknąć, a zostanie on umieszczony na stronie w miejscu kursora.

  Na pasku zadań oprócz wspomnianej wyszukiwarki znajdziemy jeszcze dwa pola wyboru. Pierwsze z nich Wyszukaj służy do określenia gdzie ma odbywać się wyszukiwanie. Domyślnie nie jest zaznaczona opcja wyszukiwania w Internecie. Jeśli mamy do niego dostęp możemy ją zaznaczyć.

  W drugim z pól określimy jakiego typy obiekty mają zostać wyszukane. Pozostawiając domyślne ustawienia zostaną znalezione nie tylko obrazy, ale również pliki dźwiękowe czy klipy filmowe.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Word 2007