Menu kategorii
 • Wyrównanie i obrót elementów

  Wyrównanie i obrót elementów

   Tomasz Kacprzak
  Tomasz Kacprzak
  00:00
  23.06.2006
  10079 wyświetleń

  Podczas tworzenie prezentacji często do slajdów dodajemy wiele elementów. Zobaczmy jak możemy je łatwo uporządkować na kartce. Na wstędze Projekt znajduje się panel Rozmieszczanie. Służy on do szybkiego i precyzyjnego rozmieszczania obiektów na slajdzie, ich obrotu i grupowania. Dostępne są także funkcje, które określają warstwy obiektów. Aby ustawić obiekt na środku klikamy przycisk Wyrównaj na panelu Rozmieszczanie, a następnie wybieramy pozycję Wyrównaj do środka w poziomie.

  Aby obrócić obraz wybieramy Obróć.

  Możemy także obracać obiekty o inne, niestandardowe wartości kątów. Klikamy Obrót, Więcej opcji obrotu, a następnie wpisujemy pożądaną wartość kąta obrotu.

  Gdy chcemy, aby obiekty tworzyły jedną, niepodzielną grupę, używamy opcji Grupuj. Zaznaczamy wybrane przez nas obiekty, a następnie wybieramy Grupuj, i ponownie Grupuj. Obiekty te od teraz traktowane jako jeden i podlegały wszelkim przekształceniom wspólnie. Zawsze możemy obiekty te rozłączyć, wybierając Grupuj, a następnie Rozgrupuj.

  Kiedy dodajemy obiekt, znajdzie się on nad innymi obiektami, które pojawiły się wcześniej. Aby zmienić kolejność warstw, używamy opcji Przesuń na spód w menu Rozmieszczenie. Przesuwając je na liście możemy zmieniać ich kolejność. Jeśli chcemy wysłać obiekt na sam spód (jednak zawsze nad tapetę slajdu), wybieramy Przesuń na spód, jeśli na sam wierzch - Przesuń na wierzch. Jeśli chcemy przesunąć obiekty tylko o jedną warstwę do tyłu, klikamy Przesuń do tyłu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii PowerPoint 2007