Menu kategorii
 • Wykresy

  Wykresy

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  14.06.2006
  16665 wyświetleń

  Tworząc dokumenty na pewno wiele razy wyróżnialiśmy wszelkiego rodzaju dane umieszczając je w tabeli. Wybieraliśmy ten typ przekazu ponieważ jest on przejrzysty i bardzo łatwy w odbiorze. Rzadziej korzystamy z elementu jakim jest wykres. Jest to bardzo dziwne wszak ten typ prezentacji danych w większym stopniu obrazuje wyszczególnione przez nas wartości. W nowym pakiecie wstawianie wykresów jest bardzo łatwym procesem.

  Wstawianie wykresu rozpoczynamy od przejścia na wstęgę Wstawianie oraz wybrania przycisku Wykres. Naszym oczom ukaże się okienko służące do wyboru typu wykresu. Word oferuje nam wszelkiego rodzaju słupki, koła, wykresy dwu- i trójwymiarowe. Mnogość pozycji na pewno zaspokoi nasze wymagania.

  Po wybraniu typu wykresu, naciskamy przycisk OK. Otworzy nam się okno Excela 2007 z wpisanymi przykładowymi wartościami. W tym momencie wpisujemy w odpowiednie wiersze i kolumny dane które mają znaleźć się w tworzonym przez nas dokumencie.

  Po wprowadzaniu zmian zamykamy Excela klikając w krzyżyk w prawym górnym rogu okna. Wykres został dodany do naszego dokumentu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Word 2007