Współpraca Cortany i Aleksy już działa

Współpraca Cortany i Aleksy już działa

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
10:56
16.08.2018
375 wyświetleń

Minął blisko rok od zapowiedzi Microsoftu i Amazonu na temat współpracy ich wirtualnych asystentek. W maju podczas konferencji Build 2018 Microsoft po raz pierwszy zaprezentował funkcjonalność takiego połączenia, a od wczoraj wiemy, że odpowiednie polecenia głosowe uruchomią działanie jednej z asystentek.

Microsoft twierdzi, że żaden człowiek na świecie nie polega tylko na jednej innej osobie, zawsze jest to jakaś grupa osób. Podobnie jest w przypadku wirtualnych asystentów. Microsoft podaje przykład, w którym chcemy zrobić internetowe zakupy za pomocą Aleksy, a zaraz potem możemy życzyć sobie, aby Cortana dodała wpis do naszego kalendarza. W podobny sposób użytkownicy mogą korzystać z funkcjonalności Aleksy i Cortany naprzemiennie. Żeby zainicjować działanie jednej z asystentek wystarczy powiedzieć otwórz Aleksę lub otwórz Cortanę, oczywiście po angielsku, ponieważ język polski nadal nie jest wspierany i nie wiadomo kiedy się to zmieni.

Trzeba jednak pamiętać, że chociaż współpraca Aleksy i Cortany jest już dostępna dla wszystkich użytkowników, to funkcja wciąż jest w fazie testów. Oznacza to, że na chwilę obecną nie wszystkie możliwości asystentek są dostępne. Dodatkowo, jak dowiedział się serwis Neowin.net, współpraca asystentek będzie działać jedynie na komputerach z systemem Windows 10 oraz głośnikach Amazon Echo i Harman Kardon Invoke, a Microsoft nie ma zamiaru wprowadzać tej opcji do pozostałych urządzeń, w których dostępna jest Cortana, jak na przykład konsole Xbox One.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/alexa-open-cortana---amazons-and-microsofts-assistan

Polecamy również w kategorii Cortana