Windows Terminal 1.0 stał się ogólnodostępny. Co nowego?

Windows Terminal 1.0 stał się ogólnodostępny. Co nowego?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:58
19.05.2020
1636 wyświetleń

Na konferencji Microsoft Build 2019 padła pierwsza zapowiedź Windows Terminal. Od tamtego czasu minął rok i aplikacja przebyła długą drogę. Dziś w końcu Microsoft może ogłosić ogólną dostępność (GA) Terminala w wersji 1.0. Gigant zapowiada również jego comiesięczne aktualizacje, począwszy od lipca, oraz nowy kanał Windows Terminal Preview, który wystartuje w czerwcu. Na horyzoncie tymczasem jawi się już Windows Terminal 2.0.

Przez ostatni rok Windows Terminal zaliczył sporo gorących aktualizacji, które wprowadziły m.in. widok kart, podział na panele, renderowanie z akceleracją GPU, nieskrępowane opcje personalizacji i kontrybucje społeczności, takie jak choćby obrazy i GIF-y w tle czy oldschoolowy "tryb CRT". Większość z nich opisywaliśmy w naszych artykułach o poszczególnych wydaniach Terminala. Szybki przegląd wizualny tych zmian przedstawiamy Wam teraz w galerii:

Oprócz wydania ogólnodostępnego Windows Terminal będzie także udostępniany dodatkowym kanałem — Windows Terminal Preview, przypominającym nieco wydania Windows Insider. Jest on dedykowany osobom, które lubią być zaangażowane w rozwój Terminala i które używają najnowszych jego funkcji, gdy tylko stają się dostępne. Aktualizacje w tym kanale będą udostępniane co miesiąc, począwszy od czerwca tego roku. Windows Terminal Preview można pobrać zarówno z Microsoft Store, jak i GitHub.

Windows Terminal Preview

Pełna, ogólnodostępna wersja Windows Terminal 1.0 także jest już dostępna do pobrania z Microsoft Store i GitHub. W jej przypadku comiesięczne aktualizacje rozpoczną się w lipcu tego roku.

Windows Terminal będzie nadal aktywnie rozwijany przez Microsoft z udziałem społeczności Open Source. Wkrótce zostanie opublikowany harmonogram zmian przewidzianych dla Windows Terminal 2.0.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsdeveloper/2020/05/19/developing-for-all-1-billion-windows-10-devices-and-beyond/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie