Windows Subsystem for Android może wcale nie trafić na Xbox One

Windows Subsystem for Android może wcale nie trafić na Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:30
06.09.2021
2019 wyświetleń

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o pojawieniu się w Microsoft Store aplikacji Windows Subsystem for Android. Jej dokładne przeznaczenie nie jest jasne, ale nie ma wątpliwości, że wiąże się z natywnym wsparciem dla aplikacji Androida, które ma być dodane do Windows 11... Ale czy tylko do niego? W końcu w sekcji wymagań minimalnych pojawił się Xbox One.

Aplikacja wydaje się być instalatorem pełnego środowiska, którego polska nazwa może brzmieć "Podsystem Windows dla systemu Android". W opisie znajduje się tylko informacja, że apka służy do celów tekstowych, a także prosi, by nie robić zrzutów ekranu ani nie komunikować o zawartości. Dużo ciekawsze są za to wymagania sprzętowe:

Windows Subsystem for Android

Wizja aplikacji i gier Androida na Xboksie wydaje się całkiem kusząca, tyle że chyba póki co nierealna. Windows Central skontaktował się z Microsoftem w tej sprawie i otrzymał od rzecznika jasne stanowisko: na ten moment firma nie ma planów wprowadzenia podsystemu Androida na Xboksa. A czy ma zamiar zrobić to w przyszłości? Naszym zdaniem to dość wątpliwe. Microsoft robi to raczej w drugą stronę, czyli przenosi gry z Xboksa do Androida poprzez streaming z chmury Xbox Cloud Gaming w ramach Xbox Game Pass.

Prawdopodobnie sprowadzanie aplikacji Androida na Xboksa nie ma sensu również dlatego, że aplikacje te są rzadko przystosowane do tabletów, a co dopiero do telewizorów. Kiedy zaś mowa o grach, to umówmy się... Gry mobilne nie są szczytowym osiągnięciem gamingu i raczej mając do dyspozycji bibliotekę świetnych, pełnoprawnych gier na takiego Xboksa, sięganie po prymitywne (w porównaniu do konsolowych) gry mobilne byłoby marnowaniem potencjału konsoli.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-windows-subsystem-for-android-may-not-have-xbox-support-after-all/

Polecamy również w kategorii Xbox One