Menu kategorii
 • Windows Server 2012 wydany!

  Windows Server 2012 wydany!

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  10:14
  05.09.2012
  3125 wyświetleń

  W trakcie dzisiejszej premiery online, Satya Nadella, prezes działu Microsoft Server and Tools w Microsoft Corporation, poinformował o ogólnej dostępności Windows Server 2012. W swoim wystąpieniu Nadella zaprezentował kluczową rolę, jaką odgrywa nowy system operacyjny Microsoft w ofercie rozwiązań chmurowych firmy. Jest on dedykowany nie tylko dla pojedynczych serwerów, ale także stanowi podstawę przetwarzania w chmurach dowolnego typu, dzięki czemu staje się dla klientów nowoczesną platformą dla aplikacji dostępnych z każdego miejsca na świecie.

  System operacyjny zawsze pełnił kluczową rolę w sferze IT. Obecnie, poprzez stale dostępne usługi w chmurze, związaną z nimi sieć połączonych urządzeń i ogromną ilość przetwarzanych danych, obserwujemy jego odrodzenie” — powiedział Nadella. „Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu Microsoft w zakresie najpowszechniej stosowanych systemów operacyjnych, aplikacji i usług w chmurze możemy zaoferować klientom system operacyjny zoptymalizowany dla chmury. Łączy on możliwości przetwarzania lokalnego jak i na platformie Windows Azure, pomagając w budowie centrum danych bez żadnych ograniczeń.

  Przetwarzanie w chmurze było punktem wyjścia podczas prac nad systemem Windows Server 2012. Inżynierowie firmy Microsoft wykorzystali w nich swoje doświadczenie w dziedzinie eksploatacji centrów danych opartych na setkach tysięcy serwerów oferujących ponad 200 usług w chmurze. Windows Server 2012 wykracza poza konwencjonalną definicję serwerowego systemu operacyjnego, oferując znaczące udoskonalenia związane z wirtualizacją, pamięciami masowymi, pracą w sieci i automatyzacją. Dzięki setkom nowych funkcji klienci mogą uzyskać znacznie większą szybkość, skalę i wydajność centrów danych oraz aplikacji. Ponadto Windows Server 2012 w połączeniu z platformą Windows Azure i produktami z rodziny System Center umożliwia zarządzanie aplikacjami i usługami oraz ich dostarczanie zarówno w chmurze prywatnej, hostowanej, jak i publicznej.

  W celu wykorzystania zalet systemu Windows Server 2012 oraz przetwarzania w chmurze klienci mogą odwołać się do posiadanych już kompetencji i inwestycji w zakresie zarządzania systemami i tożsamością, tworzenia aplikacji, baz danych oraz wirtualizacji. Pierwsze, przedpremierowe wdrożenia przyniosły już ogromne korzyści wielu przedsiębiorstwom. Z ankiety przeprowadzonej wśród 70 pierwszych klientów z całego świata wynika, że spodziewają się oni średnio 52-procentowej redukcji przestojów, skrócenia czasu wdrażania usług i aplikacji w chmurze o 41%, a także zaoszczędzenia 15 godzin pracy rocznie w przeliczeniu na jednego pracownika. 91% respondentów oczekuje zmniejszenia nakładu pracy związanej z administracją serwerami, a 88% — z administracją siecią.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.microsoft.com/en-us/news/Press/2012/Sep12/09-04WS12LaunchPR.aspx

  Polecamy również w kategorii Microsoft Servers