Menu kategorii
 • Windows Server 2012 Essentials wydany

  Windows Server 2012 Essentials wydany

   Krzysztof Kapustka
  Krzysztof Kapustka
  12:21
  02.11.2012
  4233 wyświetlenia

  Windows Server 2012 Essentials osiągnął status RTM na początku października. Wczoraj natomiast, Microsoft ogłosił, że system jest już dostępny na półkach sklepowych.

  Pakiet ten zastępuje Windows Home Server, który to Microsoft zdecydował się wycofać. Kilka lat temu stworzenie systemu na potrzeby serwera domowego lub przeznaczonego dla małych firm wydawało się być dobrym pomysłem. Jednak z czasem coraz więcej danych zaczęto gromadzić w chmurze, przez co zapotrzebowanie na tego typu produkty drastycznie spadło. Microsoft wprowadził więc rozwiązanie pośrednie - Windows Server 2012 Essentials.

  Windows Server 2012 Essentials

  Windows Server 2012 Essentials jest co prawda serwerem lokalnym, jednak oferuje klientom różne mechanizmy działające w chmurze. Przede wszystkim wbudowana funkcja odzyskiwania danych po awarii systemu. Ogień, woda czy kradzież - klienci nie muszą obawiać się utraty danych, bowiem ich kopia jest przechowywana właśnie w chmurze. Nowy system oferuje również scentralizowaną przestrzeń przechowywania danych, dzięki czemu wszystkie pliki mamy w jednym miejscu. Windows Server 2012 Essentials to także większa integracja z aplikacjami lokalnymi, oraz dostarczanymi w oparciu o chmurę, takimi jak Office 365.

  Microsoft udostępnił do pobrania wersje ewaluacyjne serwera, działające przez 180 dni. Są one dostępne na witrynie technet.microsoft.com. Wersje te będzie można uaktualnić do pełnych licencji. Przed pobraniem obrazów należy się zarejestrować.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://blogs.technet.com/b/stbnewsbytes/archive/2012/11/01/november-1-2012-news-thursday-windows-server-2012-essentials-generally-available-

  Polecamy również w kategorii Microsoft Servers