Menu kategorii
 • Windows Phone Internals jako Open Source w GitHub

  Windows Phone Internals jako Open Source w GitHub

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:27
  26.10.2018
  513 wyświetlenia

  Windows Phone Internals to dla wielu posiadaczy Lumii ostatnia deska ratunku, by zaktualizować system lub dokonać innych modyfikacji. Kultowe w kręgach moderskich narzędzie, dające roota użytkownikom Windows Phone, ma na koncie wiele osiągnięć, takich jak choćby instalacja pełnego Windows 10 ARM na Lumii 950XL. Twórca nie ma już jednak czasu, by zajmować się dalszym rozwojem WPInternals. Co więc postanowił? Otóż wybrał chyba najlepsze z możliwych rozwiązań!

  Rene Lergner, znany też pod pseudonimem Heathcliff74, to - jak sam siebie określa - entuzjasta platformy Microsoft, etyczny haker i deweloper Windows Phone Internals. Zasługi holenderskiego programisty w środowisku moderów są nieocenione, jednak Lergner już od pewnego czasu mówił, że z powodu innych zajęć nie jest w stanie poświęcać projektowi potrzebnej uwagi. Gdyby narzędzie miało charakter komercyjny i zamknięty, pewnie stałoby się abandonware, ale Lergner postanowił inaczej. Jak przystało na hakera z jasnej strony mocy, zamiast porzucać projekt, otworzył jego źródła i udostępnił publicznie w serwisie GitHub.

  Dzięki temu każdy miłośnik WPInternals może teraz aktualizować, modyfikować i poprawiać jego kod. Narzędzie, jeśli spotka się z zainteresowaniem społeczności Open Source, będzie nadal rozwijane i ulepszane. Co więcej, Rene Lergner obiecał wrzucić dodatkowo trochę swoich wczesnych narzędzi hakerskich, a także powrócić do gry, kiedy na rynek wejdzie Surface Phone.

  Kod źródłowy Windows Phone Internals można znaleźć na portalu GitHub.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://wpinternals.net/index.php/133-source-code-of-wpinternals-on-github

  Polecamy również w kategorii Windows Phone