Menu kategorii
 • Windows Installer Clean Up

  Windows Installer Clean Up

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  08.08.2006
  24172 wyświetlenia

  Kiedy przestajemy używać programu, usuwamy go z systemu. Niestety czasem podczas deinstalacji aplikacja nie kasuje wszystkich wpisów w rejestrze lub pozostawia niepotrzebne pliki na dysku. W dodatkowych narzędziach Windows XP znajduje się program, który wykonuje całą "brudną robotę", czyli czyści pozostałości po innych aplikacjach.

  Na naszej systemowej partycji otwieramy katalog \Program Files\Support Tools a następnie uruchamiamy narzędzie msicuu. Na ekranie pojawi się okno zawierające listę aplikacji zainstalowanych na komputerze. Musimy wiedzieć, że nie będą to wszystkie programy znajdujące się na dysku twardym a jedynie te do wgrania, których został użyty Instalator Windows. Aby usunąć, którąś z pozycji zaznaczamy ją i klikamy w przycisk Remove.

  Po potwierdzeniu chęci deinstalacji programu na ekranie wyświetli się okno Wiersza poleceń, w którym będą przewijały się kolejne klucze rejestru usuwane przez Wndows Installer Clean Up. <

  Po zamknięciu "czarnego okna" możemy być pewni, że dysk oraz rejestr systemu został oczyszczony z elementów niechcianej aplikacji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Narzędzia dodatkowe