Windows 10X trafi najpierw na urządzenia z jednym ekranem. Surface Neo idzie w odstawkę

Windows 10X trafi najpierw na urządzenia z jednym ekranem. Surface Neo idzie w odstawkę

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:22
04.05.2020
2095 wyświetleń
Nie jest tajemnicą, że Windows 10X oprócz dwuekranowych pecetów mobilnych jest przeznaczony także na urządzenia z jednym ekranem. Takie zastosowanie widzieliśmy ostatnio w emulatorze tego systemu. Do tej pory jednak panowało przekonanie, że pierwszym wydanym urządzeniem z Windows 10X będzie Surface Neo. Tyle że według ostatnich plotek Microsoft nie zdąży go ukończyć przed końcem roku.

Microsoft nie będzie zatem wstrzymywał premiery nowej odmiany systemy ze względu na trudności z jego implementacją na dwuekranowym pececie. Zamiast tego przybiera raczej postawę robienia tego, co ma przed nosem. Innymi słowy chodzi o odpowiadanie na bieżące potrzeby i wykorzystywanie istniejących szans. Obserwujemy to na przykładzie zmian w Teams, Office 365 i Visual Studio w związku z sytuacją epidemii i izolacji społecznej. Strategia obejmie też Windows 10X, o czym poinformował Panos Panay, szef działu Surface i główna postać odpowiedzialna za sprzęt w Microsoft.

Jako zespół jesteśmy zobowiązani dostarczyć pełne znaczenia innowacje w sposoby, które liczą się najbardziej dla miliardów ludzi na świecie polegających teraz na Windows. Dlatego w tym i następnym okresie świątecznym zamierzamy przyspieszyć innowacje w Windows 10, aby zapewnić, że urządzenia z Windows są najlepszym sposobem na pracę, naukę i zabawę. Zamierzamy poczynić ważne ulepszenia w każdym z tych obszarów.

Z tym mocniejszym skupieniem idzie też w parze zmiana priorytetów dla Windows. Świat jest innym miejscem od tego, jaki był jeszcze w październiku, gdy dzieliliśmy się naszą wizją nowej kategorii dwuekranowych urządzeń z Windows. Podczas gdy nadal wysuwamy na pierwszy plan potrzeby naszych klientów, musimy skupić się na zaspokajaniu klientów tam, gdzie teraz są. Nasi klienci wykorzystują moc chmury bardziej niż kiedykolwiek i wierzymy, że jest to odpowiedni czas na ujęcie tego przyspieszenia w inny sposób.

Windows 10X zaprojektowaliśmy z myślą o elastyczności i ta elastyczność pozwoliła nam ukierunkować nasze skupienie na urządzenia z Windows 10X z pojedynczym ekranem, które wykorzystują moc chmury, by pomagać naszym klientom pracować, uczyć się i grać na nowe sposoby. Te urządzenia z jednym ekranem będą pierwszymi wyrażeniami [ekspresjami] Windows 10X, które dostarczymy naszym klientom, i nadal będziemy oczekiwać dobrego momentu, wraz z naszymi partnerami OEM, by wprowadzić urządzenia dual-screen na rynek.

— Panos Panay, Chief Product Officer, Windows and Devices

Panos Panay odniósł się też do zbliżającej się konferencji Build, która w tym roku będzie 48-godzinnym wydarzeniem online w dniach 19-21 maja. Według jego zapowiedzi tematyka ma być mocno związana z Windows, a deweloperzy dowiedzą się m.in., jak budować aplikacje, które bezproblemowo wykorzystują wirtualizację napędzaną przez chmurę. Możliwe zatem, że Windows 10X w tej wspomnianej odmianie będzie systemem w dużo większym stopniu opartym na zasobach w chmurze — pogłoski na ten temat krążą już przynajmniej od kilku lat i spotykają się z mieszanymi reakcjami. Tak czy inaczej liczymy, że właśnie na tegorocznym Buildzie gigant odsłoni więcej kart.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/05/04/accelerating-innovation-in-windows-10-to-meet-customers-where-they-are/

Polecamy również w kategorii Windows 10X