Menu kategorii
 • Windows 10X będzie mieć wbudowaną dynamiczną tapetę

  Windows 10X będzie mieć wbudowaną dynamiczną tapetę

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  07:51
  30.01.2020
  1318 wyświetleń

  Ta zwane dynamiczne tapety są bardzo popularne. Użytkownicy po prostu lubią, jak tło pod ikonami daje jakieś oznaki życia. Pixel ma takie tapety w zestawie, które na pierwszy rzut oka wydają się nie ruszać, ale jak się bliżej przypatrzymy, to zauważymy poruszające się elementy krajobrazu widzianego z lotu ptaka. W Androidzie wszelkiego rodzaju Live Wallpapers są dostępne z różnych źródeł. W Windows nie jest to aż tak oczywiste, bo Microsoft nigdy nie wprowadził czegoś takiego do swojego systemu. Windows 10 X wszystko w tej kwestii zmieni.

  Windows 10X Dynamic Wallpaper

  Windows 10X to pierwszy system Microsoftu bazujący na Core OS i jest zbudowany z komponentów, które w przeciwieństwie do klasycznej Dziesiątki można bardzo łatwo podmieniać. Windows 10X jest więc bardziej elastyczny w modyfikacjach i to dało możliwość wprowadzenia dynamicznej tapety. Będzie ona naprawdę wyjątkowa. Nie będzie to zasadniczo jedna tapeta, ale kilka tapet, przedstawiających pustynny krajobraz w różnych porach dnia. Tapeta będzie się dostosowywać do godziny, tak więc rano zobaczymy pustynię o poranku, wieczorem skąpaną w promieniach zachodzącego słońca, a nocą z rozgwieżdżonym niebem.

  Wygląda to naprawdę świetnie, ale jest tutaj kilka ważnych nierozwiązanych jeszcze kwestii. Co z baterią i wydajnością? Zapewne Microsoft zaprojektował ten element w taki sposób, by w nie zaburzał normalnego funkcjonowania systemu. Windows 10X jest jeszcze wielką tajemnicą, ale sporo powinno się wyjaśnić już 11 lutego, kiedy to Microsoft może udostępnić narzędzia deweloperskie dla tego systemu wraz z emulatorem. SDK dla Surface Duo już zostało udostępnione, dzięki czemu możemy sprawdzić, jak działa system Android na tym urządzeniu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10-x-will-reportedly-feature-dynamic-wallpaper/

  Polecamy również w kategorii Windows 10X