Menu kategorii
 • Windows 10 z poglądowym buildem 14393.3. To już kolejny RTM?

  Windows 10 z poglądowym buildem 14393.3. To już kolejny RTM?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:58
  23.07.2016
  4000 wyświetleń

  Już od kilku dni nie pojawił się żaden nowy build Insider Preview. Każdy, kto śledzi cykl rozwoju Windows 10, zapewne wie, że w ostatnich tygodniach to rzadkość. Microsoft uraczył jednak Insiderów nową aktualizacją zbiorczą, dostępną dla PC i urządzeń mobilnych w kręgu Fast. Po jej instalacji numer wersji systemu zmienia się na 14393.3.

  Istnieją mocne przesłanki, że 14393.3 jest kandydatem na RTM dla Windows 10 Anniversary Update. Miałoby to oznaczać, że właśnie ta kompilacja będzie oficjalnie udostępniona 2 sierpnia użytkownikom stabilnego wydania systemu. Świadczy o tym fakt, że jest to tylko aktualizacja zbiorcza, a nie zupełnie nowy build. Poza tym do planowanej daty wydania "rocznicowej" aktualizacji pozostało już zaledwie 10 dni. Jak na aktualizację zbiorczą przystało, zawiera ona pakiet poprawek:

  • Rozwiązano problem z panelem klawiatury w niektórych tabletach z Windows, który to nie obracał się prawidłowo, by dostosować się do układu horyzontalnego.
  • Rozwiązano problem z opóźnionymi aktualizacjami przez Windows Update w systemach z trybem Connected Standby.
  • Rozwiązano problem z Korean Input Method Editor (IME) w niektórych aplikacjach ze Sklepu.
  • Rozwiązano problem z aplikacjami, które synchronizują się z wykorzystaniem DDE w niektórych procesach wewnętrznych.

  Gdy na początku tygodnia ukazał się build 14393, zawierał on tylko jeden znany problem dla PC. Został on rozwiązany dzięki aktualizacji sterowników dla Surface Pro 4 i Surface Book. Kompilacja mobilna wniosła zaś bagaż 2 błędów, które jednak nie zostały zaadresowane w dzisiejszych notach. Aktualizację zbiorczą można już pobrać na komputery i smartfony z zainstalowanym uprzednio buildem poglądowym 14393.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/here039s-what039s-fixed-and-improved-in-windows-10-build-143933

  Polecamy również w kategorii Windows 10