Windows 10 z buildem 20277 w Dev Channel. Dostępna nowa gałąź kompilacji!

Windows 10 z buildem 20277 w Dev Channel. Dostępna nowa gałąź kompilacji!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:33
11.12.2020
2867 wyświetleń

Nieco wcześniej pisaliśmy o zmianach w kompilacji 21277, wydanej wczoraj wieczorem w Dev Channel. Nieco zamieszania wprowadził fakt, że tego samego dnia została wypuszczona druga kompilacja — również w Dev Channel. Chodzi tu konkretnie o build 20277 z inną listą zmian. Na czym dokładnie polegają różnice?

Zwykle gdy jednego dnia ukazują się dwie kompilacje Windows 10, wypuszczane są one w osobnych kanałach. Tym razem obie wydano w tym samym kanale Dev Channel, ale w różnych gałęziach. Chodzi mianowicie o FE_RELEASE dla builda 20277 i RS_PRERELEASE dla builda 21277. Microsoft wyjaśnił, czym różnią się te gałęzie.

Zaczynając od dziś, dajemy Windows Insiderom w Dev Channel opcję otrzymywania buildów z gałęzi RS_PRERELEASE. Buildy te będą oferowane jako opcjonalne aktualizacje w ramach doświadczenia "seeker" w Windows Update. Oznacza to, że Insiderzy będą musieli wejść [do tej sekcji Ustawień] i wybrać instalację aktualnie oferowanego builda RS_PRERELEASE. Dziś Insiderzy mogą wybrać instalację builda 21277. Gdy to zrobią, będą otrzymywać w przyszłości otrzymywać następne buildy RS_PRERELEASE.

Insiderzy, którzy postanowili nigdzie się nie ruszać, nadal będą dostawać buildy z FE_RELEASE, nim przeniesiemy wszystkich Insiderów w Dev Channel, by otrzymywali buildy RS_PRERELEASE któregoś dnia po świętach. Nadal potrzebujemy Insiderów uruchamiających buildy FE_RELEASE i przesyłających nam opinie o tych buildach, więc jest ok, byście zostali przy tych buildach.

Upewnijcie się, że sprawdziliście znane problemy poniżej. Lista poprawek i znanych błędów NIE będzie taka sama dla buildów FE_RELEASE i buildów RS_PRERELEASE. W ramach przypomnienia — buildy w Dev Channel nie są powiązane z konkretnym wydaniem Windows 10.

Ważna informacja: kiedy Insider wybierze zainstalowanie builda RS_PRERELEASE, nie może powrócić do otrzymywania buildów FE_RELEASE, jako że jego urządzenie będzie działać na wyższym numerze builda. Insiderzy będą nadal mieli opcję przywrócenia wcześniejszej wersji do 10 dni lub do momentu przyjęcia innego builda.
— Brandon LeBlanc, Chief Nerd w Windows Insider Program Team, Microsoft

Skoro wiemy już, jaki charakter mają kompilacje wydawane we wspomnianych gałęziach, rzućmy teraz okiem na poprawki, które trafiły do kompilacji 20277 wydanej w FE_RELEASE:

  • Rozwiązano problem, który mógł skutkować utratą etykiety woluminu WinRE po wielu upgrade'ach.
  • Rozwiązano problem, który mógł skutkować niepowodzeniem aktualizacji aplikacji z towarzyszącym kodem błędu 0x80073D02.

Odnotowano też znane problemy — w większości te same, co w buildzie 21277:

  • Microsoft przygląda się raportom o procesie aktualizacji zawieszającym się przez dłuższy czas podczas próby zainstalowania nowej kompilacji.
  • Podgląd przypiętych kart witryn nie jest jeszcze widoczny dla wszystkich Insiderów, dlatego może wyświetlić się szare okienko po najechaniu na miniaturę na pasku zadań. Microsoft nadal doszlifowuje to doświadczenie.
  • Trwają prace nad włączeniem nowego interfejsu paska zadań dla istniejących przypiętych witryn. W międzyczasie możesz odpiąć witrynę od paska zadań, usunąć ją ze strony edge://apps, a następnie ponownie przypiąć witrynę.
  • Microsoft bada raporty od użytkowników doświadczających błędu 0x80070426 podczas używania konta Microsoft do logowania do niektórych aplikacji. Ponowne uruchomienie PC powinno tymczasowo pomóc.
  • Microsoft bada problem z brakiem dysków w Ustawieniach > System > Pamięć > Zarządzaj dyskami i woluminami. Problem można ominąć, używając klasycznego narzędzia Zarządzanie dyskami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2020/12/10/announcing-windows-10-insider-preview-build-20277/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach