Windows 10: nowy build, nowa strona z historią aktualizacji

Windows 10: nowy build, nowa strona z historią aktualizacji

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/9/2016, 8:57 PM

Liczba odsłon: 8698

Dziś ukazała się trzecia aktualizacja Windows 10, która zastąpiła build 10586.63 z połowy stycznia i 10586.71 sprzed dwóch tygodni. Jest to wersja stabilna, czyli przeznaczona dla PC nie uczestniczących w programie Windows Insider. Build 10586.104 to w zasadzie aktualizacja zbiorcza w obrębie gałęzi Threshold (TH2), która przygotowuje użytkowników na aktualizację Redstone, obecnie po części testowaną w programie Insider.

Microsoft cofnął swoją decyzję o nieudostępnianiu szczegółowych list zmian dla mniej znaczących aktualizacji zbiorczych (cumulative updates). Na nowo powstałej stronie Windows 10 update history znajdziemy więc wszystkie liczące się informacje o bieżących i wcześniejszych kompilacjach, w tym także o ich zawartości. "Jesteśmy oddani naszym klientom i staramy się wcielać w życie ich feedback, zarówno w sposobie dostarczania Windows 10 jako usługi, jak też w informacjach, które na temat Windows 10 dostarczamy. W odpowiedzi na ten feedback będziemy dostarczać większą ilość szczegółów na temat aktualizacji Windows 10 poprzez Windows Update. Zobaczycie podsumowanie ważnych osiągnięć produktu, zawartych w poszczególnych aktualizacjach, z linkami do szczegółów. Strona będzie regularnie odświeżana, gdy ukażą się nowe wydania" - pisze Microsoft.

 Windows 10 update history

Dzisiejsza aktualizacja, oznaczona jako KB3135173, zawiera poprawki dla problemów w następujących obszarach:

  • uwierzytelnianie, instalowanie aktualizacji, instalowanie systemu operacyjnego;
  • przeglądarka Microsoft Edge, przenosząca do pliku cache adresy URL w trybie InPrivate;
  • brak możliwości jednoczesnego instalowania wielu aplikacji ze Sklepu Windows lub aktualizacji z Windows Update;
  • opóźniona dostępność utworów dodanych do aplikacji Groove Music w Windows 10 Mobile;
  • bezpieczeństwo jądra systemowego Windows (kernel);
  • zdalne wykonanie kodu w systemie, w którym uruchomione jest malware;
  • instalacja i wykonanie kodu ze złośliwych stron, uruchomionych w Microsoft Edge i Internet Explorer 11;
  • Windows UX, Windows 10 Mobile, Internet Explorer 11, Microsoft Edge, pasek zadań;
  • bezpieczeństwo .NET Framework, Windows Journal, Active Directory Federation Services, NPS Radius Server, sterowników w trybie kernel i WebDAV.

Naszą uwagę przykuł szczególnie wpis o trybie przeglądania InPrivate w Microsoft Edge. Pod koniec stycznia pojawiły się zarzuty, mówiące o niedostatecznym zabezpieczeniu tego trybu (więcej szczegółów w naszym wpisie: Microsoft Edge: tryb InPrivate do poprawy). Najwyraźniej Microsoft wziął sobie te skargi do serca i lepiej zabezpieczył tryb prywatny. Dzięki czemu informacje o przeglądanych witrynach nie będą teoretycznie dostępne dla każdej osoby (np. hakera), która posiądzie fizyczny dostęp do dysku twardego użytkownika.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia