Windows 10 już bez nowych kompilacji Insider do końca roku

Windows 10 już bez nowych kompilacji Insider do końca roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:45
21.12.2020
2237 wyświetleń

Już od ponad miesiąca wiadomo było, że Windows 10 (jako Public Release) nie dostanie aktualizacji opcjonalnych w drugiej połowie grudnia. Powody były co najmniej dwa: więcej spokoju dla administratorów w tym intensywnym okresie i święta — sezon urlopów. Jednocześnie w programie Windows Insider panował wręcz wzmożony ruch. Microsoft przekonuje tymczasem, że to już na ten rok koniec.

Co takiego wzmożonego odnotowaliśmy w tym miesiącu? Przede wszystkim wydanie dwóch kompilacji w Dev Channel w ciągu jednego dnia — każda z innej gałęzi. Microsoft wyjaśnił też, czym te gałęzie się różnią, jak długo w ogóle panować będzie rozróżnienie i kiedy wszyscy Insiderzy w kanale Dev zostaną przeniesieni do jednej z nich. Po zaledwie kilku dniach zespół wypuścił jeszcze jedną kompilację, tym razem bez wprowadzania żadnych zmian, a jedynie po to, by przetestować mechanizm wydawania buildów. Wygląda na to, że właśnie ta kompilacja z 15 grudnia będzie ostatnią w tym roku.

Windows Insider Team poinformował, że planował w zwyczajowym terminie wypuścić nowy build RS_PRERELEASE, ale nie spełnił on wymagań jakościowych. A jeśli chodzi o dalszą część miesiąca, zespół szykuje się do świąt, dlatego aż do 2021 r. nie będzie nowych wydań. Deweloperzy wykorzystają ten wolny czas do podładowania baterii, a to pozwoli nieco odsapnąć również administratorom systemów i indywidualnym Insiderom.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/windowsinsider/status/1340005720763236352

Polecamy również w kategorii Windows Insider