Windows 10 Insider Preview: poprawki i błedy w buildzie 14936 dla PC

Windows 10 Insider Preview: poprawki i błedy w buildzie 14936 dla PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:38
28.09.2016
3757 wyświetleń

Dziś ukazała się kompilacja 14936 dla PC i smartfonów w kręgu Fast i gałęzi Redstone 2. Jest to pierwsza kompilacja w tym kręgu od czasu wydania 14931 z 21 września (a więc równo sprzed tygodnia). Na temat nowości funkcjonalnych pisaliśmy szerzej w poprzednim poście, a teraz weźmiemy pod lupę wprowadzone poprawki i znane problemy w kompilacji dla PC.

Co zostało poprawione w kompilacji 14936 dla PC?

  • Rozwiązano problem z aplikacją Narrator, która nieprzerwanie, co sekundę odczytywała czas z paska postępu podczas odtwarzania audio w aplikacji Muzyka Groove.
  • Rozwiązano problem z nawigacją w aplikacji Ustawienia - klawisz Tab jest znów aktywny.
  • Rozwiązano problem z często wysypującym się Explorer.exe wśród niektórych Insiderów, zwłaszcza korzystających z wielu przełączników sieciowych.

Co wymaga poprawy w kompilacji 14936 dla PC?

  • Opcjonalne komponenty mogą nie działać w tym buildzie. By przywrócić ich działanie, w aplikacji Ustawienia wyszukujemy "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows" i wybieramy z listy dodatkowe komponenty. Będą one aktywne po restarcie systemu.
  • Aplikacje i gry Tencent wywołują niebieski ekran śmierci (BSOD).
  • Po wpisaniu sfc /scannow w Wierszu poleceń z uprawnieniami administratora, przy 20% proces zakończy się niepowodzeniem i komunikatem, że "nie można wykonać tej operacji".

Jak widzimy, kompilacja 14936 dla PC nie otrzymała zbyt wielu poprawek, a 2 z 3 znanych problemów pochodzą jeszcze z wcześniejszych wydań. Nieco inaczej wygląda to w kompilacji mobilnej, gdzie poprawek jest dużo więcej. Tłumaczyć to powinniśmy tym, że poprzednia kompilacja 14931 nie doczekała się odpowiednika mobilnego z uwagi na poważne błędy, które nawet w Fast Ring mogłyby uniemożliwiać względnie stabilną pracę i dostarczanie feedbacku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/09/28/announcing-windows-10-insider-preview-build-14936-for-pc/#xHulsIRykwY8hsV5.97

Polecamy również w kategorii Windows Insider