Windows 10 Insider Preview nowości w kompilacji 15046 dla PC

Windows 10 Insider Preview nowości w kompilacji 15046 dla PC

 Damian Lisak
Damian Lisak
15:20
01.03.2017
3288 wyświetleń

Microsoft w dniu wczorajszym udostępnił aktualizację, która prócz licznie naprawionych błędów, wnosi także drobne nowości w kwestii funkcji. Co prawda jest ich znacznie mniej, ale nie ma się czemu dziwić, duża aktualizacja pojawi się za około miesiąc, a Microsoft stara się ją dopracować w każdym szczególe. Dlatego też priorytetem dla giganta jest teraz usunięcie wszelkich znalezionych błędów, a nie dodawanie nowych funkcji do systemu, które mogą powodować nowe problemy.

Oto lista nowych funkcji, jakie się pojawiły:

  • Zmieniony kolor Cortany na pasku zadań - na prośbę insiderów, kolor paska Cortany został przywrócony do poprzedniej formy. Jak informuje Microsoft, zmiany dokonano na potrzebę przeprowadzanego eksperymentu.

Pasek Cortany

  • Ulepszony Windows Defender - Windows Defender Security Center (WDSC) dodaje ikonę powiadomienia do ikony na pasku zadań, dzięki czemu użytkownik w prosty sposób może sprawdzić swój status ochrony. Teraz kliknięcie ikony Windows Defender powoduje przejście do Windows Defender Security Center. Oprócz tego WDSC może być uruchomiony bezpośrednio z Ustawień a funkcja Aplikacje dla witryn internetowych jest obecnie funkcjonalna.
  • Rozpoczęcie tam, gdzie zakończyło się pracę w Cortanie - Microsoft eksperymentuje z tym, co Cortana ma pokazać po przerwaniu pracy na urządzeniu. Obecnie pokazuje ona aplikacje, pliki i strony internetowe z Microsoft Edge. Poprzednio przedstawiane były jedynie witryny z Edge w Centrum Akcji.

Powiadomienie w Windows Defender

  • Ulepszone tłumaczenie - na prośbę insiderów, którzy mówią w innym języku niż angielski, Microsoft stara się dopracować tłumaczenie. Jak informuje gigant, w tej aktualizacji insiderzy powinni zauważyć zmiany, zwłaszcza w OOBE i nowych ustawieniach, ale także w samym systemie.
  • Zaktualizowana ikona kategorii Gry w Ustawieniach - zmiana została wprowadzona na prośbę insiderów.
  • Kontrola instalowanych aplikacji - użytkownik ma teraz możliwość wyboru, jaki typ aplikacji będzie mógł być instalowany na komputerze. Aby przejść do tej funkcji, należy wejść w Ustawienia -> Aplikacje -> Aplikacje i funkcje. Następnie należy wybrać jedną z trzech dostępnych opcji: Zezwalaj na aplikacje z dowolnego miejsca, Preferuj aplikacje ze Sklepu, ale zezwalaj na aplikacje z dowolnego miejsca, Zezwalaj tylko na aplikacje ze Sklepu. Jeżeli użytkownik wybierze drugą lub trzecią opcję, to przy instalacji aplikacji spoza Sklepu Windows zobaczy komunikat ostrzegający przed instalacją. Ostrzeżenie przekierowuje użytkownika do sklepu, skąd będzie mógł pobrać oficjalną wersję aplikacji lub podobną, jeżeli taka będzie dostępna. Domyślnie zaznaczona jest pierwsza opcja.

Aplikacje i funkcje

To tyle odnośnie nowości dla PC. Jeżeli chodzi o aktualizację na telefony, to prawdopodobnie będzie można się jej spodziewać najprędzej w przyszłym tygodniu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-windows-10-for-pcs-build-15046-to-the-fast-ring---here039s-what039s-new

Polecamy również w kategorii Windows Insider