Windows 10 Insider Preview kompilacja 17755 (RS5)

Windows 10 Insider Preview kompilacja 17755 (RS5)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:58
07.09.2018
1993 wyświetlenia

Piątkowy wieczór to najlepszy czas na... oczywiście na nową kompilację Insider w Fast Ring! :) W zbliżającej się aktualizacji October 2018 Update od dawna nie było żadnych nowych funkcjonalności, ale tym razem Microsoft poczynił wyjątek. Dotyczy on aplikacji Your Phone (Twój telefon), która zyskała obsługę wiadomości SMS. Poza tym standardowo - poprawki, poprawki i jeszcze raz usprawnienia.

Co nowego w kompilacji 17755 (RS5) dla PC?

Obsługa SMS z komputera dzięki aplikacji Twój telefon

Nie trzeba już sięgać po telefon, żeby pisać SMS-y. Możemy go zostawić w kieszeni, torbie czy w innym miejscu. Aplikacja Twój telefon daje nam teraz dostęp nie tylko do ostatnich zdjęć z rolki aparatu, ale też do wiadomości tekstowych. Możemy pisać z naszymi przyjaciółmi, wysyłać wiadomości grupowe, a wszystko to na ekranie komputera i za pomocą sprzętowej (ale nie tylko!) klawiatury. Aplikacja na PC umożliwia teraz przeglądanie, odczytywanie i wysyłanie SMS-ów w powiązaniu z telefonem z Androidem.

Your Phone SMS

Wspomnieliśmy o klawiaturze sprzętowej. To jednak nie jedyna metoda pisania SMS-ów w aplikacji Twój telefon. A może tak pismo odręczne? Na urządzeniach ze wsparciem dla pióra dotykowego (np. urządzenia Surface) stukamy piórem w pobliżu pola tekstowego odpowiedzi i patrzymy tylko, jak nasze pismo odręczne przekształca się w tekst. SMS-y można też dyktować! Pisanie za pomocą głosu jest jednak na razie dostępne tylko dla użytkowników z USA. Można to zrobić na dwa sposoby: użyć skrótu klawiszowego Win + H lub stuknąć przycisk mikrofonu na klawiaturze dotykowej.

Ta sama funkcjonalność działa również w Skip Ahead, o czym pisaliśmy parę godzin temu.

Poprawki i inne zmiany

  • Znak wodny w prawym dolnym rogu nie jest już wyświetlany. Jak przypomina Microsoft, nie oznacza to jednak, że jest to finalny build, jako że jeszcze nie skończyliśmy. W chwili obecnej twórcy systemu znajdują się w początkowej fazie sprawdzania finalnego kodu, by przygotować go na publiczne wydanie;
  • Rozwiązano problem ze zbyt powolnym wybudzaniem z hibernacji na niektórych urządzeniach;
  • Rozwiązano problem z wideo w trybie HDR, które było niespodziewanie przycięte w niektórych sytuacjach;
  • Rozwiązano problem z Windows Hello, które zbyt długo przebywało w stanie "przygotowywania".

Znane błędy i problemy

  • W Ułatwieniach dostępu > Ekran > Ustaw wszystko większe mogą pojawić się błędy z tekstem, zaś niektóre elementy nie będą powiększać się wraz z całą resztą;
  • Narrator czasami nie odczytuje zawartości aplikacji Ustawienia, gdy używamy Tab i klawiszy strzałek.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/09/07/announcing-windows-10-insider-preview-build-17755/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach