Windows 10 Insider Preview: co nowego w buildzie 14257

Windows 10 Insider Preview: co nowego w buildzie 14257

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:57
04.02.2016
8019 wyświetleń

W ubiegłym tygodniu Microsoft wypuścił nowego builda poglądowego na PC, robiąc wielki skok z wersji 11102 do 14251. Dziś pojawił się nowy build, oznaczony numerem 14257. Zgodnie z grudniowymi zapowiedziami nowe kompilacje poglądowe są wypuszczane bardzo często, ale nie zawierają prawie żadnych nowości funkcjonalnych. Twórcy skupiają się głównie na poprawianiu i ulepszaniu. Nie inaczej było tym razem.

Ostatnie kompilacje Insider Preview pojawiały się niemal każdego tygodnia. Niewielkie różnice funkcjonalne są tu zrozumiałe, a Gabe Aul zapowiedział, że mniejsza liczba nowości jest związana z tym, że buildy nie są już udostępniane raz w miesiącu. Przykładowo różnica między wersjami 14251 a 14257 jest stosunkowo niewielka. No dobrze, przyjrzyjmy się teraz zawartości builda. Jak zwykle czeka nas sporo poprawek:

 • Problem z wysypującymi się aplikacjami, który miał związek z zarządzaniem pamięcią, został już rozwiązany. Aplikacje, w tym klient Git, powinny działać prawidłowo.
 • Przycisk Połącz w Centrum Akcji jest już widoczny.
 • Pakiet narzędzi F12 Developer Tools ładuje się poprawnie w Microsoft Edge.
 • Sugestie nie pojawiają się w menu Start, jeśli odznaczyliśmy wcześniej tę opcję.
 • Zmiana tła ekranu blokady w nowej funkcji (fakty, porady, triki) nie powoduje powrotu do ustawienia domyślnego.
 • Ikony pulpitu wyświetlają się poprawnie przy ustawieniach DPI od 100% do 150% lub 175%.
 • Wklejanie plików do nowych archiwów .zip (skompresowanych folderów) działa już poprawnie. W eksploratorze plików można tego dokonać prawym przyciskiem myszy lub skrótem klawiaturowym Ctrl + V.

Ninja Monkey

Gabe Aul przytoczył listę znanych błędów:

 • Jeśli w Ustawieniach, w sekcji Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwanie wybierzemy opcję Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego, komputer przestanie być używalny! Nie można tego obejść i konieczna będzie ponowna instalacja systemu.
 • Dotyczy to również kompilacji 14251. Usterka zostanie naprawiona w przyszłym buildzie.
 • Po zalogowaniu do systemu może wyświetlić się okno z błędem w WSClient.dll. Jeśli tego doświadczymy, możemy tymczasowo wpisać w Wierszu Poleceń (z uprawnieniami administratora) schtasks /delete /TN “\Microsoft\Windows\WS\WSRefreshBannedAppsListTask” /F. Błąd zostanie naprawiony w kolejnym wydaniu Insider Preview.
 • Frontowa kamera nie działa w komputerach z Intel RealSense. Nie działa obsługa Windows Hello lub innych aplikacji, korzystających z tej kamery.
 • Po zalogowaniu może okazać się, że włączony jest tryb samolotowy, ale jednocześnie działa Wi-Fi. Ustawienie trybu samolotowego można wyłączyć/włączyć ponownie.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku księżycowego - roku małpy - Microsoft przygotował specjalny zestaw tapet na PC, telefony i inne urządzenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/02/03/announcing-windows-10-insider-preview-build-14257/

Polecamy również w kategorii Windows Insider