Windows 10 Insider Preview build 10525: przegląd nowości

Windows 10 Insider Preview build 10525: przegląd nowości

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:28
18.08.2015
4849 wyświetleń

Kilka godzin temu uczestnicy programu Insider Preview otrzymali pierwszy build testowy od czasu wejścia Windows 10 w fazę RTM i jego premiery. Build 10525 można standardowoe pobrać z Windows Update. Co ciekawe, build dotrze do nas poprzez kanał TH2 - jest to skrót od Threshold 2, znanego też jako Wave 2.

Poniżej przedstawimy listę nowości, o których pisze Microsoft:

  • Zaktualizowane opcje kolorystyczne - Microsoft otrzymał sporo próśb, dotyczących koloru menu Start, Centrum Akcji, paska zadań i pasków tytułowych. Użytkownicy pragnęli móc samodzielnie zmieniać ich kolor. Prośba ta została spełniona, tym niemniej Microsoft podkreśla, że w buildzie 10525 mamy do czynienia z wczesną formą tego projetku.
  • Usprawnione zarządzanie pamięcią - mechanizm zarządzania pamięcią operacyjną został wzbogacony o funkcję kompresji. Gdy pamięć RAM jest mocno obciążona, mechanizm ten kompresuje niewykorzystywane aktualnie strony, zamiast zapisywać je na dysk. Odciąża to zużycie pamięci i umożliwia systemowi przetwarzanie większej liczby aplikacji. Funkcja kompresji rezyduje wśród procesów systemowych Windows 10.

Build 10525

Microsoft podzielił się też listą znanych błędów:

  • Mobilny hotspot nie jest obsługiwany przez ten build. Gdy spróbujemy udostępnić połączenie internetowe, operacja zakończy się fiaskiem, jako że urządzenie odbiorcze nie będzie w stanie uzyskać poprawnego adresu IP i nie nawiąże połączenia z Internetem.
  • Aplikacja Filmy i telewizja potrzebuje aktualizacji, którą można już pobrać ze Sklepu Windows. Powinno to rozwiązać problem z odtwarzaniem materiałów wideo.
  • Opcjonalne pakiety językowe nie są jeszcze dostępne. Zostaną udostępnione dopiero pod koniec tygodnia.

Build 10525 został wydany w tzw. szybkim kanale dystrybucji (fast ring). Jeśli chcecie go pobrać, powinniście upewnić się, że znajdujecie się w tym właśnie kręgu. Sam build nie wnosi do Windows 10 zbyt wielu nowości. Jeśli jednak nie mogliście się doczekać nowych opcji personalizacji i pragniecie przyspieszyć działanie systemu - zwłaszcza przy niezbyt rozbudowanej pamięci RAM - możecie rozważyć instalację tej wersji systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/here-is-what039s-new-in-windows-10-build-10525

Polecamy również w kategorii Windows Insider