Więcej możliwości personalizacji na stronie nowej karty w Microsoft Edge

Więcej możliwości personalizacji na stronie nowej karty w Microsoft Edge

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:14
23.01.2020
1809 wyświetleń

Nowa wersja Edge otrzymała wczoraj pierwszą aktualizację w kanale stabilnym po premierze. Niestety lista zmian tej aktualizacji nie została jeszcze udostępniona, jednak niektóre zmiany są już dostrzegalne. Dziś skupimy się na stronie nowej karty i dodanych możliwościach jej personalizacji. W szczególności możemy zmieniać nazwy sugerowanych witryn oraz lokalizację, co pozwoli odbierać bardziej spersonalizowane wiadomości.

Pierwsza nowość polega na tym, że możemy zmieniać nazwy proponowanych stron. Aby to zrobić, na stronie nowej karty klikamy przycisk wielokropka (...) na przycisku łącza i z menu wybieramy Zmień nazwę. Wprowadzamy nową nazwę i klikamy Zapisz. Od teraz link do strony będzie wyświetlany z nową nazwą.

Druga nowość dotyczy zmiany języka, jednak nie całej przeglądarki, a jedynie sekcji Spersonalizowane wiadomości i nie tylko. Znajduje się ona na dole strony nowej karty. Wystarczy ją przewinąć, aby zobaczyć najlepsze newsy z regionu. Nie musi być to jednak region, na jaki wskazuje nasz adres IP! Możemy w tej sekcji otrzymywać wybór newsów w innym języku i z innego regionu. Aby to zrobić, klikamy ikonę ustawień w prawym górnym rogu strony i w sekcji ZMIEŃ JĘZYK I ZAWARTOŚĆ wybieramy z listy inny język, przykładowo United States (English). Dzięki temu na stronie będą wyświetlane newsy z USA, w języku angielskim.

Można jednak zauważyć, że nie wszystko w tej sekcji jest automatycznie dopasowane regionalnie. Prognoza pogody nadal będzie wyświetlana dla naszej domyślnej lokalizacji, co w sumie ma sens. Jeśli chcemy zmienić miejscowość, wystarczy na widżecie pogody kliknąć przycisk wielokropka (...), wybrać Edytuj i wprowadzić inną lokalizację.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/edge-stable-gets-new-tab-page-gets-improvements/

Polecamy również w kategorii Edge