Menu kategorii
 • W tym miesiącu Instagram przestanie działać na Windows 10 Mobile

  W tym miesiącu Instagram przestanie działać na Windows 10 Mobile

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:50
  02.04.2019
  1208 wyświetleń

  Windows 10 Mobile przestanie być wspierany przez Microsoft dopiero w grudniu, ale niektórzy dostawcy aplikacji swoje wsparcie odcięli dużo, dużo wcześniej z uwagi na słabnącą popularność platformy. Kolejnym, który się do tego przymierza, jest Facebook, a chodzi tu konkretnie o aplikację Instagram. Wiadomość ta może być o tyle istotna, że Instagram jest dla wielu jedną z podstawowych aplikacji codziennego użytku.

  Jeśli otworzycie dziś Instagram na Lumii lub innych "Mobilnych Okienkach", przed Wami ukaże się komunikat, taki jak poniżej. Wiadomość głosi, że począwszy od 30 kwietnia, aplikacja Instagram dla Windows Phone przestanie być dostępna. Nadal będziesz mógł zalogować się do Instagrama, używając przeglądarki mobilnej. Jest to więc typowa strategia obierana przez twórców aplikacji. Rzecz w tym, że wersja przeglądarkowa nie zawsze oferuje te same funkcje, co pełnoprawna aplikacja.

  Instagram

  Instagram w tej wersji został zbudowany przy użyciu własnych narzędzi crossplatformowych Facebooka i powyższa zapowiedź nie ma nic wspólnego z wersją na PC, która również jest dostępna w Microsoft Store i żadnego końca wsparcia twórcy dla niej nie zapowiadają.

  Fanatycy mediów społecznościowych, którzy bez insta nie mogą żyć, nie zostaną jednak na lodzie. Wciąż bowiem istnieje parę zewnętrznych alternatyw dla Windows 10 Mobile, takich jak Winsta i 6Tag.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/instagram-for-windows-10-mobile-to-be-discontinued-on-april-30

  Polecamy również w kategorii Windows 10 Mobile