Visual Studio 2022 z premierą już 8 listopada. Co nowego?

Visual Studio 2022 z premierą już 8 listopada. Co nowego?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:20
14.10.2021
2395 wyświetleń

Wcześniej w tym roku Microsoft zapowiedział Visual Studio 2022 i konsekwentnie udostępniał kolejne wersje Preview. W tym tygodniu padła oficjalna data premiery nowego środowiska IDE. Odbędzie się ona już 5 listopada i będzie jej towarzyszyć wirtualny event premierowy.

Obecnie użytkownicy mogą pobierać Visual Studio 2022 RC i Preview 5. Wersja RC (Release Version) pozwoli przygotować się do wersji GA (ogólnodostępnej). Jest już ona w pełni wspierana przez Microsoft i podobnie jak RC — przeznaczona do użycia na produkcji. Po premierze wersja RC zaktualizuje się do wersji GA. Będzie to miało miejsce 8 listopada. Z tej okazji Microsoft poprowadzi wydarzenie online, na którym dowiemy się, co nowego w Visual Studio 2022, posłuchamy porad i wskazówek ekspertów oraz będziemy mogli wziąć udział w sesji Q&A na żywo. W zajawce wydarzenia Microsoft podaje najważniejsze cechy tego wydania:

  • Wersja 64-bitowa: Visual Studio 2022 skaluje się do dużych i złożonych rozwiązań. Środowisko edycji kodu, ładowania rozwiązań i przełączania gałęzi działa szybciej i bardziej dynamicznie.
  • Produktywność: za sprawą funkcji przeładowywania na gorąco pętla edycji/debugowania jest najbardziej produktywna w historii VS. Inne zmiany to m.in. szybsze wyszukiwanie kodu i nawigowanie po kodzie.
  • Nowoczesność: Wsparcie dla .NET 6 i języka C++ 20 oraz możliwości tworzenia aplikacji, które działają na dowolnej platformie.
  • Innowacyjność: Integracja przepływów pracy usługi Git i funkcji GitHub Actions, sugestie kodu oparte na AI dzięki IntelliCode, współpraca w czasie rzeczywistym z rozszerzeniem Live Share i nie tylko.

Na polskiej stronie Visual Studio można znaleźć więcej informacji o premierowym evencie, dodać wydarzenie do kalendarza i zarejestrować się, aby otrzymywać e-maile z aktualizacjami na temat premiery. Więcej o VS2022 dowiecie się również z naszego wcześniejszego artykułu: Visual Studio 2022 oficjalnie zapowiedziane - po raz pierwszy w wersji 64-bitowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/visualstudio/join-us-november-8th-for-the-launch-of-visual-studio-2022/

Polecamy również w kategorii Visual Studio