Visual Studio 2022 otrzyma odświeżony interfejs

Visual Studio 2022 otrzyma odświeżony interfejs

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
20:47
19.10.2021
2098 wyświetleń

Premiera kolejnej wersji Visual Studio już 8 listopada. Z tej okazji Microsoft zaplanował wirtualny event premierowy, na którym zostaną zaprezentowane wszystkie najważniejsze zmiany, chociaż te są już powszechnie znane i zostały nawet przetestowane w wersjach poglądowych. Dowiadujemy się jeszcze, że nowa wersja Visual Studio otrzyma również odświeżone ikony, bardziej pasujące do interfejsu w trybie ciemnym.

Przypomnijmy, że najważniejsze cechy kolejnego wydania Visual Studio to:

  • Wersja 64-bitowa
  • Wsparcie .NET 6 i C++ 20 oraz możliwość tworzenia aplikacji dla dowolnej platformy
  • Integracja przepływów pracy usługi Git i funkcji GitHub Actions, sugestie kodu oparte na AI dzięki IntelliCode, współpraca w czasie rzeczywistym z rozszerzeniem Live Share

Jedną z ostatnich nowości, tych z rodzaju kosmetycznych, będą znacznie odświeżone ikony funkcji i poleceń. Projektanci skupili się na poprawie widoczności ikon w trybie ciemnym, bo ten cieszy się coraz większą popularnością. Poprawiono również kontrasty między poszczególnymi elementami interfejsu w trybie ciemnym, przy czym kluczowym elementem jest dodanie obramowania do miejsca w menu, w którym znajduje się kursor myszy.

Nowa wersja Visual Studio z odświeżonym interfejsem reklamowana jest pod hasłem wyraźnie nowoczesny, wyraźnie w stylu Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-highlights-the-ui-changes-coming-in-visual-studio-2022-including-new-icons/

Polecamy również w kategorii Visual Studio