Visual Studio 2019 z nowym doświadczeniem Git

Visual Studio 2019 z nowym doświadczeniem Git

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:27
16.11.2020
2435 wyświetleń

W zeszłym roku Microsoft ogłosił nowe doświadczenie Git dla Visual Studio 2019. Na podstawie feedbacku deweloperów twórcy dodali kilka nowych funkcji, a także poprawili jego wydajność. W ostatnich dniach zostało natomiast ogłoszone, że ​​nowy zestaw narzędzi Git jest teraz domyślnym środowiskiem kontroli źródła w Visual Studio 2019. Sprawdzamy, co oferuje Git Experience i jakie nowe funkcje otrzymało.

Jesteśmy podekscytowani, ogłaszając, że nasze nowe narzędzia Git są teraz domyślnym doświadczeniem kontroli źródła w Visual Studio 2019, począwszy od wersji 16.8. Pracowaliśmy nad tym doświadczeniem przez ostatni rok, iterując w oparciu o wasze opinie, by budować kluczowe funkcjonalności, rozszerzać działanie i poprawiać jakość. Ponad wszystko skupiliśmy się na poprawieniu odkrywalności waszych typowych przepływów pracy i upraszczaniu nawigacji celem redukcji przełączania się między kontekstami. Niezależnie, czy jesteście częścią dużego zespołu czy pracujecie nad osobistym projektem, czy jesteście doświadczonymi deweloperami czy dopiero zaczynacie, mocno wierzymy, że w nowym doświadczeniu Git w Visual Studio 2019 znajdziecie coś dla siebie.
— Pratik Nadagouda, Program Manager II, Visual Studio

Sprawdźmy teraz najważniejsze nowości w doświadczeniu Git:

  • Aby rozpocząć pracę z Git, Visual Studio umożliwia dodanie kodu lokalnego do Git i GitHub za pomocą jednego kliknięcia. Okno dialogowe tworzenia repozytorium Git zawiera nowy zintegrowany przepływ logowania w GitHub, podobny do tego, który oferowany jest dla kont Microsoft.
  • Można teraz uzyskać dostęp do ulubionych funkcji Git za pomocą menu Git najwyższego poziomu — wystarczy użyć skrótu klawiszowego Alt + G.
  • Visual Studio po otwarciu lub sklonowaniu repozytorium Git pomoże przejść bezpośrednio do kodu. Eksplorator rozwiązań ładuje katalog główny repozytorium i skanuje go w poszukiwaniu dowolnych plików View. Zamiast szukać pliku .sln, aby go otworzyć, Visual Studio automatycznie wykrywa i ładuje rozwiązanie.
  • Nowe okno Git Changes zostało zaprojektowane w celu zapewnienia szybkiego dostępu do często używanych operacji Git. Można teraz tworzyć nowe gałęzie, etapy, poprawki, zmiany etc. Wszystko to z jednego miejsca bez przełączania stron czy utraty kontekstu.
  • Nie trzeba już opuszczać Visual Studio, aby przeglądać repozytorium i zarządzać nim. Nowe doświadczenie Git zawiera bogate okno Git Repository, które ułatwia wizualizację całej historii danego repozytorium.
  • W przypadku konfliktu scalania Visual Studio przeprowadzi nas teraz przez proces jego rozwiązywania. Okno narzędzia Git Changes zawiera przejrzystą listę niescalonych zmian. Ponadto wyświetla komunikat o tym, że trwa rozwiązywanie konfliktów.

Jak zwykle — to dopiero początek. Microsoft już zapowiada dalszy rozwój doświadczenia, a zainteresowanych użytkowników kieruje do not wydawniczych oraz dokumentacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/visualstudio/announcing-the-release-of-the-git-experience-in-visual-studio/

Polecamy również w kategorii Visual Studio