Visual Studio 2005 Express - najczęściej zadawane pytania

Visual Studio 2005 Express - najczęściej zadawane pytania

 Edyta Jabłońska
Edyta Jabłońska
00:00
06.12.2005
92157 wyświetleń

Pytania Ogólne
Koszty
Kompatybilność i Wersje Express
Instalacja
Visual Developer 2005 Express
Visual C# 2005 Express
Visual C++ 2005 Express
Visual J# 2005 Express
SQL Server 2005 Express

Pytania Ogólne

1. Czym są Express Edition?
Express Edition jest rozszerzeniem Visual Studio i SQL Server. Jest to linia produktów, która łączy łatwość w użytkowaniu i proste do nauczenia narzędzie dla hobbystów, studentów i deweloperów nowicjuszy, którzy chcą budować dynamiczne aplikacje Windows, strony internetowe i serwisy internetowe. Produkty Express zawierają:
  • Visual Web Developer 2005 Express Edition - narzędzia służące do tworzenia dynamicznych stron internetowych i usług Web Services

  • Visual Basic 2005 Express Edition, Visual C# 2005 Edition, Visual C++ Express Edition i Visual J# 2005 Express Edition, to narzędzia dla studentów i hobbystów, którzy chcą się nauczyć podstaw programowania
  • SQL Server 2005 Express Edition, jest bazą danych do tworzenia aplikacji bazodanowych

 
2. Co mogę zrobić z Express Edition?

  • Nauczyć się jak programować używając prostego w obsłudze środowiska programistycznego z wbudowanym samouczkiem
  • Tworzyć przydatne aplikacje.
  • Pracować z .NET Framework dla Windows

3. Czy możecie mi podać więcej informacji na temat procesu rejestracji wersji Express?
Aby dowiedzieć się więcej na temat procesu rejestracji odwiedź stronę Express Benefis of Registration, a także Registration FAQ.

4. Czy mogę używać Express Edition do użytku komercjalnego?
Tak, nie ma żadnych restrykcji w licencji dla aplikacji stworzonych przy użyciu Express Edition.

5. Czym Express Edition różnią się od rodziny aplikacji Visual Studio i SQL Server Edition?
Produkty Express Edition są zaprojektowane dla hobbystów, studentów i deweloperów nowicjuszy. Brak w nich niektórych zaawansowanych cech znajdujących się we wcześniejszych Visual Studio i SQL Server Edition. Każda z wersji Express Edition zawiera dokumentacje, która pomoże początkującemu programiście szybko nauczyć się podstaw wymaganych do tworzenia bardziej zawansowanych aplikacji. Interfejs użytkownika jest znacznie okrojony, aby być pewnym, że wszystkie cechy programu nie zakłócą procesu nauki. Jeśli później zadecydujesz, że potrzebujesz dodatkowych opcji dostępnych we wcześniejszych edycjach Visual Studio i SQL Server, możesz zmienić wersję swojego programu.

6. Gdzie mogę się zwrócić po więcej informacji o Express Edition?
Wiele pomocy znajduje się na stronie http://www2.centrumxp.pl/dotNET/.

7. Czy produkty Express Edition mają wsparcie techniczne?
SQL Server jest objęty wsparciem technicznym Microsoft, nie ma za to oficjalnego wsparcia Microsoft dla Visual Studio 2005 Express Edition. W CentrumXP.pl zostało stworzone Forum, gdzie możesz otrzymać pomoc od innych ludzi korzystających z Express Edition.

8. Gdzie mogę zgłosić błędy lub sugestie na temat produktu?
Proszę zgłaszać błędy lub sugestie do MSDN Produkt Feedback Center. (witryna angielska)

9. Gdzie mogę dostać więcej zestawów startowych (tzw. Starter Kits)?
Microsoft pracujemy z wieloma partnerami, aby wyprodukować dodatkowe zestawy startowe. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź Microsoft Starter Kits.

Koszty

10. Ile ten produkt kosztuje?
Microsoft ogłosił cenową promocje dla Visual Studio Express: do 6 listopada 2006 Visual Studio Express będzie udostępniane za darmo. Dotyczy to również SQL Server 2005 Express Edition.

Przypominamy, że SQL Server 2005 Express Edition można pobrać również za darmo. Promocja SQL Server Express nie jest ograniczona czasowo do jednego roku jak w przypadku Visual Express.

11. Napisaliście „darmowe przez rok”- co to oznacza dokładnie? Czy będziecie pobierać za to opłaty później?
Cena rynkowa bez promocji za Visual Studio Express wynosi 49$ . W tej chwili oferujemy Visual Studio Express za darmo jako ograniczoną w czasie ofertę trwającą do 6 listopada 2006. Należy zauważyć, że promocja na SQL Studio nie podlega ograniczeniu czasowemu.

12. Czy klienci którzy nabędą produkty Visual Studio Express podczas promocji cenowej będą musieli płacić po pierwszym roku jeśli będą chcieli nadal z nich korzystać?
Nie, jeśli ściągną Visual Studio Express przed 7 listopada 2006, nie będą musieli płacić.

Kompatybilność i Wersje Express

13. Czy mogę pisać aplikacje używając Visual Studio Express Edition na .NET Framework 1.1?
Nie, każda wersja Visual Studio jest dopasowana do konkretnej wersji .NET Framework. Express Edition mogą być używane tylko, aby tworzyć aplikacje działające na .NET Framework 2.0.

14. Czy aplikacje zbudowane na Visual Studio 2005 Express Beta 2 działają w oficjalnie wypuszczonej wersji?
Generalnie mówiąc tak. Proszę zauważyć, że nastąpiły pewne zmiany API pomiędzy wersjami beta i oficjalnie wypuszczonymi, więc będziesz musiał uaktualnić niektóre fragmenty swojego kodu.

15. Czy Visual Studio Express Edition jest kompatybilne z innymi wersjami Visual Studio?
Owszem, kompatybilność z innymi wersjami Visual Studio została przetestowana.

16. Jakiego systemu operacyjnego wymagają programy Express Edition?
Potrzebny jest Windows 2000 lub nowszy system z rodziny Windows.

17. Czy programy które zbuduje za pomocą Visual Studio Express Edition będą działały na innych wersjach Visual Studio 2005, takich jak Professional Edition?
Oczywiście. Express jest doskonałym początkiem do pisania profesjonalnych programów. Microsoft postara się pomóc ci w przejściu do produktów z wyższego poziomie jeśli będą ci potrzebne. Projekty które tworzysz z Express Edition bez problemu przeniesiesz do Visual Studio 2005.

18. Gdzie mogę znaleźć listę uwsteczniających zmian pomiędzy .NET Framework 1.1 i . NET Framework 2.0?
Listę uwsteczniających zmian pomiędzy .NET Framework 1.1 i .NET Framework 2.0 możesz odnaleźć na: http://msdn.microsoft.com/netframework/programming/breakingchanges/default.aspx .

@STRONA@

Pytania Ogólne
Koszty
Kompatybilność i Wersje Express
Instalacja
Visual Developer 2005 Express
Visual C# 2005 Express
Visual C++ 2005 Express
Visual J# 2005 Express
SQL Server 2005 Express

Instalacja

19. Mam problemy z instalacją Express Edition przy użyciu automatycznego instalatora. Czy jest jakaś inna opcja instalacji?
Jeśli automatyczny instalator nie działa lub jeśli chcesz ściągnąć Express Edition aby nagrać na płycie CD do instalacji na innym urządzeniu zobacz Manual Installation Instructiones.

Visual Developer 2005 Express

20. Czym jest Visual Developer 2005 Express?
Visual Developer 2005 Express jest samodzielnym, łatwym w użyciu narzędziem do tworzenia aplikacji opartych na ASP.NET 2.0 . Zawiera on wszystko czego potrzebujesz, aby pisać aplikacje internetowe: posiada funkcjonalny zestaw startowy oraz wbudowany rozwojowy serwer internetowy.

21. Dla kogo jest przeznaczony Visual Developer 2005 Express?
Visual Web Developer Express jest przeznaczony dla amatorów, hobbystów i deweloperów, którzy chcą pogłębić lub nauczyć się jak budować aplikacje internetowe oparte na ASP.NET 2.0.

22. Jakie aplikacje mogę zbudować za pomocą Visual Developer 2005 Express?
Możesz stworzyć aplikacje internetowe oraz usługi Web Services używając Visual Web Developer Express.

23. Gdzie mogę dostać pomoc i wsparcie dla Visual Web Developer Express?
Odwiedź Forum CentrumXP.pl.

24. Czy Visual Web Developer 2005 Express jest czymś w rodzaju Visual InterDev?
Visual Web Developer Express i Visual InterDev są nie spokrewnionymi produktami, ale mają podobne zastosowanie. Visual Web Developer Express jest członkiem rodziny Visual Studio 2005 i jest zaprojektowany do budowania aplikacji internetowych i usług Web services. Poprzedni użytkownicy Visual InterDev powinni poczuć się mile zaskoczeni prostszym w obsłudze interfejsem Visual Web Developer Express.

25. W jaki sposób ASP.NET Web Matrix jest spokrewniony z Visual Web Developer 2005 Express?
ASP.NET Web Matrix jest narzędziem udostępnionym, aby pomóc hobbystom i entuzjastom zacząć budować aplikacje internetowe, nie posiada on wsparcia technicznego. Natomiast Visual Web Developer 2005 Express jest członkiem rodziny Visual studio 2005. Większość cech programu Web Matrix została przeniesiona do Visual Web Developer 2005 Express. Visual Web Developer 2005 Express zawiera dodatkowo wiele dodatkwoych opcji oraz ulepszoną funkcjonalność. Jeśli podobał ci się ASP.NET Web Matrix, spodoba ci się też Visual Web Developer 2005 Express.

26. Czy Visual Web Developer 2005 Express wspierana ASP.NET 1.1?
Nie. Visual Web Developer 2005 Express tak jak i Visual Studio2005 jest zaprojektowane dla wersji 2.0 .NET Framework i ASP.NET 2.0 zawiera dużą ilość nowych funkcji, pozwalających łatwiej tworzyć dynamicznych stron internetowych.

27. Czy mogę mieć strony internetowe typu ASP.NET 1.1 i ASP.NET 2.0 na tym samym urządzeniu?
Tak. ASP.NET 1.1 i ASP.NET 2.0 mogą być uruchomione jednocześnie na tym samym urządzeniu. Możesz łatwo kontrolować, które aplikacje są przeznaczone dla odpowiednich wersji .NET Frameworka.

28. Jakie języki programowania są obsługiwane przez Visual Web Developer 2005 Express?
Visual Web Developer 2005 Express obsługuje język Visual Basic i C#. Visual Web Developer Express zawiera również zaawansowany edytor języka HTML i XML.

29. Czy potrzebuje IIS, aby tworzyć aplikacje przy pomocy Visual Web Developer 2005 Express?
Nie. Visual Web Developer 2005 Express posiada wbudowany internetowy serwer, który umożliwia budowanie i testowanie aplikacji bez potrzeby posiadania IIS. Serwer akceptuje jedynie lokalne połączenia i jest przeznaczony tylko do tworzenia i testowania. Internetowe aplikacje zbudowane za pomocą Visual Web Developer mogą później zostać przeniesione na IIS lub inny serwer za pomocą wbudowanego narzędzia kopii internetowej.

30. Jakie firmy wspierają ASP.NET 2.0?
Odwiedź: http://www.vwdhosting.net , aby podpisać bez zobowiązań, 30-dniowe, ASP.NET 2.0 i SQL Server 2005 internetowe konto.

31. Czy mogę używać Visual Web Developer 2005 Express do edytowania projektów internetowych które stworzyłem z pomocą Visual Studio .NET 2003?
Kiedy otwierasz projekt Visual Studio .NET 2003 w Visual Web Developer 2005 Express projekt jest konwertowany do nowego, prostszego projektu używanego w Visual Studio 2005. Proces konwersji obejmuje również konwersję istniejących stron .aspx, plików .ascx i innych danych do nowego formatu. Po konwersji możesz pracować z istniejącymi projektami na Visual Web Developer 2005 Express. Pamiętaj jednak, że konwersja jest jednostronna i po niej nie będziesz mógł kontynuować pracy w Visual Studio .NET 2003. Należy również zauważyć, że proces konwersji tworzy kopie zapasową twoich projektów zanim konwersja się zacznie.

32. Jeżeli stworzę stronę internetową z Visual Web Developer 2005 Express, czy będę mógł kontynuować edycję projektu jeśli unowocześnię aplikacje do wersji Visual Studio 2005 Professional Edition?
Oczywiście. Strona internetowa i formaty plików są stuprocentowo kompatybilne między Web Developer 2005 Express i Visual Studio 2005 Professional Edition.

Visual Basic 2005 Express

33. Dla kogo jest przeznaczony Visual Basic 2005 Express?
Visual Basic 2005 Express jest zaprojektowany dla hobbystów, deweloperów nowicjusz i studentów szukających zabawnej i łatwej drogi do budowy aplikacje dla systemu Windows.

34. Jakiego typu aplikacje mogę zbudować za pomocą Visual Basic 2005 Express?
Visual Basic 2005 Express może być używany do budowania aplikacji dla Windows oraz uruchamianych w wierszy poleceń. Jeśli chcesz stworzyć interaktywne strony internetowe powinieneś użyć Visual Web Developer 2005 Express Edition, która w pełni obsługuje język Visual Basic.

35. Czy kod z Visual Basic 6.0 działa w Visual Basic Express?
Visual Basic Express zawiera kreator, który pomoże ci importować istniejące projekty w Visual Basic 6.0. Możesz potrzebować niektórych ręcznych zmian kodu, który importujesz, ale migracja wizualna jest dobrym pierwszym krokiem do rozpoczęcia przenoszenia programu na Visual Basic Express.

36. Gdzie mogę uzyskać pomoc i wsparcie dla Visual Basic Express?
Produkty Express nie mają oficjalnego wsparcia. Możesz za to otrzymać pomoc pisząc posty z pytaniami na Forum CentrumXP.pl.

Visual C# 2005 Express

37. Do kogo Visual C# 2005 Express jest skierowany?
Visual C# 2005 Express jest skierowany do hobbystów, studentów i nowicjuszy rozwijających aplikacje Windows.

38. Jaki typ aplikacji mogę tworzyć za pomocą Visual C# 2005 Express?
Visual C# 2005 Express może być używany do tworzenia aplikacji dla Windows oraz uruchamianych w wierszy poleceń. Jeśli chcesz stworzyć interaktywne strony internetowe powinieneś użyć Visual Web Developer 2005 Express Edition, która w pełni obsługuje język Visual C#.

39. Gdzie mogę uzyskać pomoc i wsparcie dla Visual C# 2005 Express?
Produkty Express nie mają oficjalnego wsparcia. Możesz za to otrzymać pomoc pisząc posty z pytaniami na Forum CentrumXP.pl.

@STRONA@

Pytania Ogólne
Koszty
Kompatybilność i Wersje Express
Instalacja
Visual Developer 2005 Express
Visual C# 2005 Express
Visual C++ 2005 Express
Visual J# 2005 Express
SQL Server 2005 Express

Visual C++ 2005 Express

40 . Czy Visual C++ 2005 Express zawiera taki sam kompilatro co inne wersje Visual C++ 2005?
Tak, Visual C++ 2005 Express zawiera taki sam kompilator jak inne wersje Visual Studio 2005.

41. Jakiego typu aplikacje mogą być tworzone za pomocą Visual C++ 2005 Express?
Używając .NET Framework możesz łatwo tworzyć aplikacje dla systemu Windows, uruchamiane w trybie poleceń oraz biblioteki dal innych aplikacji. Ściągając Windows Platform SDK (dostępne za darmo) możesz tworzyć aplikacje, w pełni wykorzystujące Win32 API. Do pisania stron ASP.NET w C# powinieneś użyć Web Developer 2005 Express

42. Czy Visual C++ 2005 Express Edition zawiera MCF i ATL?
Nie, MCF I ATL nie są włączone do Visual C++ 2005 Express. MCF i ATL będą włączone do wszystkich innych Visual Studio 2005 Edition.

43. Zauważyłem, że niektóre z innych Express Edition mają „ zestaw startowy” ('starter kit"). Gdzie jest zestaw startowy dla Visual C++ 2005 Express?
Obecnie nie ma pełnego zestawu startowego dla Visual C++ 2005 Express. Jednakże C++  Express może być używany do tworzenia wielu istniejących projektów C++. Dodatkowo, do samego Visual C++ Express dołączona jest dokumentacja i przykłady kodu.

Visual J# 2005 Express

44. Jakie typy aplikacji mogą być zbudowane za pomocą Visual J# 2005 Express?
Visual J# 2005 Express może być używany do tworzenia aplikacje dla systemu Windows oraz uruchamiane w linii poleceń.

45. Dla kogo przeznaczony jest Visual J# 2005 Express?
Visual J# 2005 Express jest zaprojektowany z myślą o hobbystach i studentach. Visual J# 2005 Express zawiera takie same cechy, które można znaleźć w Visual Studio 2005 Professional Edition, ale jest uproszczony, aby ułatwić początki pracy z aplikacją.

46. Gdzie mogę znaleźć pomoc i wsparcie dla Visual J# Express?
Produkty Express nie mają oficjalnego wsparcia. Możesz za to otrzymać pomoc pisząc posty z pytaniami na Forum CentrumXP.pl.

SQL Server 2005 Express

47. Czym jest SQL Server 2005 Express?
SQL Server 2005 Express jest łatwą w użyciu i bezpłatną wersją SQL Server 2005, który został stworzony, aby budować proste aplikacje korzystające z baz danych.

48. Dlaczego Microsoft stworzył SQL Server Express?
Bazując na pozytywnej reakcji klientów i partnerów SQL Server Desktop Engine (MSDE), Microsoft podjął decyzję o tym, aby wypuścił wersję SQL Server 2005 o podobnych funkajach.

49.Ile kosztuje SQL Server Express?
SQL Server Express jest darmowy i można go pobrać z Internetu. Firmy piszące aplikacje wykorzystujące SQL Server Express mogą wykorzystać ten produkt za darmo (wymagana to jednak rejestracji).

50. Jaką funkcjonalność zawiera SQL Server Express?
SQL Server Express 2005 jest okrojoną wersją SQL Server 2005, która zawiera całą funkcjonalność baz danych SQL Server, plus darmowe i łatwe w użyciu narzędzie do zarządzania bazami: SQL Server Management Studio Express Edition.

51. Czym różni się SQL Server Express od innych edycji SQL Server 2005?
SQL Server Express został stworzony na potrzeby tworzenia nieskomplikowanych aplikacji. Jego ograniczenia to: 1 CPU, 1 GB RAM. Baza danych może maksymalnie 4 GB. SQL Server Express nie zawiera żadnych z zaawansowanych komponentów SQL Server włączając w to Analysis Services, Reporting Services, Data Transformation Services i Notification Services.

52. Czym różni się SQL Server Express od MSDE?
SQL Server Express jest następcą MSDE. SQL Server.

53. Co się stanie z MSDE?
SQL Server 2005 Express zastąpi MSDE.

54. Jeśli SQL Server Express jest następną wersją MSDE dlaczego zmieniacie nazwę?
Nazwa MSDE była mylona przez klientów i partnerów. Nie zdawali oni sobie sprawy, że MSDE ma związek z SQL Server. Po zmianie nazwy z MSDE na SQL Server Express będzie mniej pomyłek wśród klientów i partnerów.

55. Czy mogę aktualizować bazę danych z MSDE do SQL Server Express?
Tak, istniejące bazy danych MSDE mogą być przekonwertowane do SQL Server Express 2005.

56.Gdzie mogę ściągnąć próbki baz danych takich jak Northwind i AdventureWorks?
Przykładowe bazy danych Northwind i AdventureWorks


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Visual Studio Express