Usługa Groove symbolem nowej jakości rozrywki w Windows 10

Usługa Groove symbolem nowej jakości rozrywki w Windows 10

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
12:42
07.07.2015
1 komentarz
2885 wyświetleń

Wiemy już, że dotychczasowa usługa Xbox Music zostanie przemianowana w systemie Windows 10 na Groove. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o samą zmianę nazwy. W kwestii rozrywki Windows 10 dostarczy nam szereg zupełnie nowych aplikacji i możliwości, dzięki czemu słuchanie muzyki, granie w gry oraz oglądanie filmów będzie jeszcze prostsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek.

Groove

O szykowanej przez Microsoft rewolucji w aplikacji uniwersalnej Muzyka można było domyślić się na podstawie jej nowej ikony, która zmieniona została w jednej z ostatnich kompilacji Windows 10. Ikona ta reprezentuje teraz analogowy, bądź też cyfrowy nośnik muzyki, stylizowany na kształt litery G (od Groove).

Jak informuje Microsoft, konsumenci prosili korporację o stworzenie usługi, która zapewni im szybki i wydajny dostęp do muzyki z poziomu dowolnego urządzenia. Odpowiedzią na te prośby jest właśnie aplikacja Groove, która będąc nowym wcieleniem usługi Xbox Music stanowić ma bardziej intuicyjne rozwiązanie do odtwarzania i zarządzania muzyką.

Groove cechuje się nowym interfejsem użytkownika, który dzięki łatwym w użyciu menu, kontrolkom nawigacji czy obsłudze licznych gestów ma wywyższyć aplikację do rangi najlepszych odtwarzaczy na rynku. Interfejs aplikacji będziemy mogli dostosować w oparciu o jeden z dwóch dostępnych motywów (jasny lub ciemny), lub zastosować w nim niestandardowy akcent kolorystyczny.

Groove to także szeroki dostęp do posiadanej przez nas kolekcji muzyki z poziomu dowolnego urządzenia. Dzięki wbudowanej obsłudze OneDrive, całą naszą kolekcję plików MP3 - wliczając w to także utwory zakupione w iTunes - będziemy mogli umieścić w chmurze, zyskując tym samym dostęp do naszej muzyki z dowolnego urządzenia Windows, Xbox, z sieci, a w niedalekiej przyszłości także z urządzeń Android i iOS.

Jak przystało na wysokiej jakości usługę muzyczną, Groove oferować będzie płatne subskrypcje zapewniające nieprzerwane oraz pozbawione wszelkich reklam strumieniowanie i pobieranie utworów z Windows Store, za komfort czego będziemy musieli zapłacić 9,99 dolarów miesięcznie lub 99 dolarów rocznie. Co więcej, kupując powyższą subskrypcję będziemy mogli tworzyć niestandardowe i bazujące na ulubionych artystach, albumach lub utworach stacje radiowe. Warto także dodać, że aktualni posiadacze przepustki Xbox Music Pass automatycznie otrzymają uaktualnienie do Groove Pass.

Filmy i TV

Zapowiadane w Windows 10 zmiany dotkną także dotychczasowej aplikacji Xbox Video, którą przemianowano na Filmy i TV i zintegrowano z sekcją Sklepu Windows o tej samej nazwie. Nowa aplikacja do odtwarzania wideo, podobnie jak jej muzyczny odpowiednik, również ma być lepsza niż kiedykolwiek, umożliwiając nam wygodne oglądanie ulubionych filmów i seriali. Dotychczasowe kolekcje będziemy mogli w prosty sposób zaimportować, ciesząc się nową jakością oglądania w ramach licznych usprawnień na poziomie tradycyjnej i dotykowej obsługi programu.

W aplikacji tej pojawiło się także natywne wsparcie dla formatu MKV, zaś dzięki wspomnianej integracji ze sklepem będziemy mogli w prosty sposób zakupić lub wypożyczyć najnowsze pozycje filmowe i telewizyjne, których w ofercie są już całe tysiące. Warto zauważyć, że oferowane w sklepie nowe odcinki seriali pojawiają się zazwyczaj już na drugi dzień po ich emisji. Jak na aplikację uniwersalną przystało, w dowolnym momencie będziemy mogli wstrzymać oglądanie wideo i kontynuować jego odtwarzanie na innym urządzeniu.

Jak zapewnia Microsoft, Windows 10 zbudowany został z myślą o tym samym, znanym już wszystkim poziomie obsługi i doświadczeń użytkownika, wprowadzając przy tym wiele nowości w zakresie produktywności oraz rozrywki. W Windows 10 będziemy więc mogli nie tylko zagrać w najnowsze i najpopularniejsze gry, takie jak choćby zapowiedziany niedawno nowy Minecraft, ale otrzymamy także zupełnie nowe aplikacje uniwersalne, dostępne na każdym urządzeniu pracującym pod kontrolą nowego systemu Windows.

Aktualizacja: Oficjalna nazwa usługi muzycznej Microsoft to Groove, a nie Groove Music, jak to zaprezentowano na powyższym zrzucie ekranu. Microsoft przeprosił za błąd i obiecał szybko poprawić nazwę w nowej aplikacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • anonim 17:27 30.08.2015

    Tragedia

Skomentuj

Autor