Unia Europejska zatwierdziła przejęcie GitHub przez Microsoft

Unia Europejska zatwierdziła przejęcie GitHub przez Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:13
08.10.2018
520 wyświetleń

Ogłoszenie przejęcia GitHub przez Microsoft zostało hucznie ogłoszone już w czerwcu, ale formalności związane z tak wielkim przejęciem dopinane są po dziś dzień. Microsoft musiał m.in. zgłosić się do Komisji Europejskiej w sprawie wydania opinii. Wniosek złożony 14 września miał być rozpatrzony do 19 października 2018 roku. Decyzja już nadeszła i na szczęście dla Microsoftu jest to decyzja pozytywna.

Dlaczego w ogóle Microsoft musiał pytać Unię o zgodę? Chodzi oczywiście o regulacje antymonopolowe. Bruksela musiała zwyczajnie sprawdzić, czy działania Microsoftu są w porządku, a dokumentacja nie zawiera podejrzanych elementów. W innym wypadku musiałoby dojść do pełnego dochodzenia, przez co proces przejęcia GitHub znacznie by się wydłużył. Do tego na szczęście nie doszło.

Jak donosi „Reuters”, opiewające na 7,5 miliarda dolarów przejęcie zostało uznane przez Komisję Europejską za zgodne z prawem antymonopolowym i nie budzi jej zastrzeżeń. Agencji miały to wyjawić dziś dwie osoby zaznajomione z tematem. Microsoft na razie nie chwali się tym ważnym krokiem formalnym, ale być może zostanie to ogłoszone publicznie w najbliższych dniach.

O tym, jak ważne jest przestrzeganie prawa antymonopolowego, Microsoft przekonał się boleśnie 20 lat temu, kiedy przegrał słynne procesy. Dziś gigant woli dmuchać na zimne i trzeba przyznać, że świetnie sobie z tym radzi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.reuters.com/article/us-github-m-a-microsoft-eu-exclusive/exclusive-microsofts-7-5-billion-github-deal-set-for-eu-approval-sources-idUSKCN1MI1A9

Polecamy również w kategorii GitHub