Udostępnione skrzynki pocztowe w Outlook na Androida i iOS

Udostępnione skrzynki pocztowe w Outlook na Androida i iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:25
06.06.2019
2259 wyświetleń

Udostępniona skrzynka pocztowa to bezpieczniejsza alternatywa dla tzw. maili grupowych, na których logować się i wprowadzać zmiany może każdy, kto zna hasło - pamiętają to chyba wszyscy byli studenci. Minus jest taki, że nie wszystkie klienty poczty ten rodzaj skrzynki obsługują. W przypadku desktopowego Outlooka jest to od dawna norma, ale mobilne wersje aplikacji wciąż czekają na jej wprowadzenie. Nastąpi ono już niedługo.

Udostępniona skrzynka pocztowa ułatwia grupie osób obserwowanie i wysyłanie wiadomości e-mail z publicznego aliasu e-mail, takiego jak info@contoso.com. Gdy osoba należąca do grupy odpowie na wiadomość wysłaną do udostępnionej skrzynki pocztowej, wiadomość e-mail będzie wyglądała na nadaną z udostępnionej skrzynki pocztowej, a nie przez tego użytkownika. Możesz także używać udostępnionej skrzynki pocztowej jako wspólnego kalendarza zespołu. Do udostępnionej skrzynki pocztowej nie można jednak logować się bezpośrednio. Konto użytkownika dla udostępnionej skrzynki pocztowej powinno pozostać w stanie wyłączonym.
– Microsoft

Jako że coraz częściej korzystamy z maila nie na PC, a w telefonie, warto, by i mobilne aplikacje poczty posiadały tę samą funkcjonalność, co pierwowzory desktopowe. Do zmian w tym kierunku dojdzie w mobilnym Outlooku - najpierw na iOS, wkrótce też na Androidzie. Poinformował o tym Michael Palermiti, Head of Product @ Outlook for iOS w Microsoft.

Klienci biznesowi mogą już przetestować nową funkcjonalność na urządzeniach z iOS. Wsparcie obecne jest za pośrednictwem TestFlight. Jak wyjaśnia Palermiti, wsparcie w wersji na Androida zostanie dodane niedługo później.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/MPalermiti/status/1136679288566996992

Polecamy również w kategorii Outlook na Androidzie