Twórcy Aliexpress chcą mieć własny składany smartfon. To całkiem intrygujące

Twórcy Aliexpress chcą mieć własny składany smartfon. To całkiem intrygujące

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:02
24.01.2020
1030 wyświetleń

Składane smartfony oficjalnie rozpoczęły swoją obecność na rynku, a pierwszym reprezentantem tej nowej półki smartfonów był Samsung Galaxy Fold. Jest to bardzo świeży rynek i daje spore szanse na wybicie się wśród konkurencji. Co ciekawe pomysł na stworzenie składanego smartfona z elastycznym ekranem ma również właściciel Aliexpress - chiński gigant Alibaba. W WIPO (Światowa Organizacja Własności Intelektualnej) zatwierdzony został patent tej firmy opisujący składane urządzenie elastycznym ekranem.

Alibaba Folding Phone Lestsgodigital

W zasadzie opcji składania jest tutaj ograniczona liczba i Alibaba zaproponował coś całkiem oryginalnego. To urządzenie podobnie jak Motorola RAZR czy Galaxy Z Flip, składać się będzie w poziomie i to w dwóch miejscach. Najpierw składa się dolna część, a następnie górna, która zakrywa tę pierwszą. Dodatkowo górna połowa posiada też wyświetlacz po drugiej stronie, który widoczny jest po złożeniu urządzenia. W ten sposób zyskujemy dostęp do funkcji telefonu również gdy telefon złożymy.

Alibaba Folding Phone Lestsgodigital

Zastanawia jedna rzecz - wymiary i proporcje ekranu po jego rozłożeniu. W tej koncepcji ekran będzie wyjątkowo wąski, co może mieć jakiś sens, mając na uwadze sprawdzone już w boju rozwiązania znane z telefonów Sony Xperia czy Motoroli One. Jednak w tym przypadku ekran wydaje się jeszcze wyższy, co pod znakiem zapytania stawia jego użyteczność. Oczywiście to tylko patent, który wcale nie musi być zrealizowany przez Alibabę. Możliwe, że jeśli takie urządzenie powstanie to pod zupełnie inną marką. To po prostu zwykłe prawne zabezpieczenie pomysłu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/opvouwbare-telefoons/alibaba-chinese-smartphone-kopen/

Polecamy również w kategorii Galaxy Fold