Tryb dotykowy testowany w Microsoft Edge

Tryb dotykowy testowany w Microsoft Edge

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:36
14.11.2022
351 wyświetlenie

Microsoft pracuje nad uczynieniem przeglądarki Edge na PC bardziej przyjazną dla użytkowników ekranów dotykowych. W niedawnej aktualizacji Edge Canary pojawił się Tryb dotykowy, który może już testować część Insiderów. Jak to dokładnie działa?

O odkryciu nowej funkcji poinformował użytkownik Reddita Leo Varela, który opublikował też serię zrzutów ekranu pokazującymi szczegóły Trybu dotykowego ("Touch Mode"). Wynika z tego, że nowy tryb będzie dostępny w sekcji "Dotyk" w ustawieniach Edge, gdzie znajdzie się jego przełącznik. Funkcja ma też opcję "Automatycznie", która pozwala przeglądarce aktywować ją, gdy wykryje, że urządzenie działa jako tablet.

Po aktywowaniu trybu dotykowego rogi różnych elementów UI przeglądarki staną się zaokrąglone, a odstępy między nimi staną się szersze. Jednocześnie obszar na samej górze okna, w którym znajduje się pasek kart, pasek adresu czy pasek zakładek, będzie zajmował więcej miejsca na ekranie. Co prawda nie ma tu mowy o oszczędności pikseli, ale jest to typowe rozwiązanie dla ekranów dotykowych, dzięki któremu łatwiej trafić palcem poszczególne przyciski i ikony.

Funkcja jest na razie dostępna w ramach testów A/B dla wybranych Edge Insiderów w wersji Canary. Microsoft nie uwzględnił jej na liście zmian i być może zmieni się to przy najbliższym wydaniu w Dev Channel.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-is-testing-new-edge-touch-mode-feature/

Polecamy również w kategorii Edge