Tryb IE już był. Edge Chromium pozwala teraz otwierać strony... w trybie Edge

Tryb IE już był. Edge Chromium pozwala teraz otwierać strony... w trybie Edge

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:46
24.01.2020
4602 wyświetlenia

Internet Explorer jaki jest, większość wie. W porównaniu z nowoczesnymi przeglądarkami właściwie nie ma czego porównywać, ale w niektórych scenariuszach korzystanie z IE to niestety konieczność. Chodzi oczywiście o starsze aplikacje napisane specjalnie pod niego i niezgodne z innymi przeglądarkami. Zamiast uruchamiać Internet Explorera obok domyślnej przeglądarki tylko dla jednej aplikacji, możemy skorzystać z trybu IE w Microsoft Edge, dzięki czemu strona uruchomi się tak, jak gdyby był to IE. Teraz można z tego trybu łatwo przełączyć się do trybu Edge.

Funkcja ta nie przyda się raczej przeciętnemu użytkownikowi, ale może znaleźć zastosowanie w firmach czy wśród deweloperów, którzy używają wielu różnych przeglądarek. Aby ją włączyć, musimy zmienić jedną flagę i dodać parametr do skrótu. Na razie jest to możliwe tylko w kompilacjach Canary i Dev.

  1. Otwórz przeglądarkę Edge i wpisz edge://flags/#edge-internet-explorer-integration na pasku adresu.
  2. Otworzy to flagę Enable IE Integration. Z opcji po prawej stronie wybierz IE Mode.
  3. Uruchom ponownie przeglądarkę.
  4. Następnie kliknij skrót Edge Dev lub Canary prawym przyciskiem i wybierz Właściwości.
  5. W polu Element docelowy dodaj parametr: --ie-mode-test. Kliknij OK, aby zapisać zmiany. Cała ścieżka powinna wyglądać tak:
    "C:\Users\CXP\AppData\Local\Microsoft\Edge SxS\Application\msedge.exe" --ie-mode-test
  6. Otwórz teraz przeglądarkę z tego skrótu. Kliknij przycisk wielokropka (Ustawienia i nie tylko) w prawym górnym rogu, wybierz Więcej narzędzi, a następnie Otwieraj witryny w trybie przeglądarki Microsoft Edge.

Otwieraj witryny w trybie przeglądarki Microsoft Edge

Dzięki nowej opcji można błyskawicznie przełączać się między trybem IE a trybem Edge, bez konieczności ponownego zmieniania flag. Pojawiły się nawet doniesienia, że opcja ta zapewnia tryb klasycznego Edge (Legacy Edge), ale jak dotąd nie znalazły one potwierdzenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/chromium-edge-will-soon-allow-users-to-open-websites-in-legacy-edge-mode/

Polecamy również w kategorii Edge