TikTok to pasożyt. Nie instaluj go! Otwarcie ostrzega twórca portalu Reddit

TikTok to pasożyt. Nie instaluj go! Otwarcie ostrzega twórca portalu Reddit

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:15
27.02.2020
1480 wyświetleń

TikTok to jedna z najpopularniejszych platform social-media na świecie, szczególnie wśród młodzieży. To powinno być wystarczającym powodem do tego, by mieć tę usługę pod szczególnym nadzorem, zwłaszcza w kwestii prywatności użytkowników, którzy często nie mają nawet 18 lat. W tej kwestii TikTok może mieć sporo na sumieniu i zwrócił na to uwagę publicznie Steve Huffman, założyciel portalu Reddit. Podczas jednego z ostatnich wywiadów zapytany o innowacyjne technologie stosowane przez TikTok ostro odpowiedział:

Może będę tego żałować, ale nawet nie potrafię wejść na ten sam poziom myślenia co TikTok. Dla mnie jest to aplikacja wysoce pasożytnicza, która zawsze słucha i śledzi, a ich technologia zbierania cyfrowego odcisku palca użytkowników jest po prostu przerażająca. Nie mogłem zmusić się do zainstalowania takiej aplikacji na swoim telefonie. [...] Nie instalujcie tego spyware'u na swoim telefonie.

To było naprawdę odważne oświadczenie Huffmana, które wygłosił on na publicznym forum podczas wydarzenia związanego z nowymi technologiami w social media. TikTok był jednym z gorętszych tematów tego eventu. Tego typu wątpliwości są jak najbardziej słuszne i dotyczą nie tylko TikToka, ale w zasadzie każdej innej platformy social media. Już same fundamenty mediów społecznościowych zakładają pewien stopień utraty prywatności. Niestety w pewnym momencie i w niektórych konkretnych przypadkach poszło to w bardzo złym kierunku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcrunch.com/2020/02/26/reddit-ceo-tiktok-is-fundamentally-parasitic/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie