Testujemy rozwiązywanie równań w Microsoft Edge Canary

Testujemy rozwiązywanie równań w Microsoft Edge Canary

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:08
23.03.2021
634 wyświetlenia

Na początku marca pisaliśmy o aplikacji do rozwiązywania równań Math Solver, która pojawiła się w Edge Canary. Część testerów mogła ją włączyć dzięki opcji w Ustawieniach, ale umówmy się — przy testach A/B większość nie miała tej szansy. Zmieniło się to za sprawą nowej flagi, która gwarantuje, że funkcja będzie obecna w Edge. Teraz również i my możemy ją wypróbować!

Math Solver może być znany naszym Czytelnikom z wcześniejszych integracji z OneNote, Bing, Czytnikiem immersyjnym oraz z samodzielnej aplikacji na Androida i iOS. Teraz dostępny jest również w Microsoft Edge Canary. Aby móc z niego korzystać, należy włączyć flagę:

  1. Skopiuj i wklej edge://flags/#edge-math-solver na pasku adresu i naciśnij Enter.
  2. Obok nazwy flagi (jak powyżej) kliknij wysuwane menu i wybierz Enabled.
  3. Przeglądarka poprosi o ponowne uruchomienie. Kliknij Uruchom ponownie.
  4. Otwórz menu "..." > Więcej narzędzi > Rozwiązywanie równań.

W panelu Rozwiązywanie równań mamy do dyspozycji dwie opcje: zaznaczenie istniejącego równania na stronie lub wprowadzenie go odręcznie. Na poniższych zrzutach ekranu pokazujemy, jak to wygląda w praktyce.

Integracja rozwiązywania równań z Edge to świetna decyzja Microsoftu. Dzięki temu dodatkowi możemy prześledzić rozwiązania zadań na stronach bez wychodzenia z przeglądarki, jak również samemu wpisać równanie z użyciem bardzo wygodnej klawiatury matematycznej. Póki co Math Solver w Edge działa jako funkcja eksperymentalna, ale nie doświadczyliśmy żadnych trudności z jego używaniem. Wygląda więc na to, że już niedługo przestanie być traktowany jako eksperyment i po testach w kanałach Dev i Beta przejdzie do Edge Stable.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/enable-math-solver-microsoft-edge

Polecamy również w kategorii Edge