Test przeglądarki Internet Explorer 7 beta 2

Test przeglądarki Internet Explorer 7 beta 2

 Marek Wojtyna
Marek Wojtyna
00:00
30.03.2006
41 komentarz
82414 wyświetlenia

Kilka tygodni temu, w nadziei na zatrzymanie emigracji internautów w kierunku konkurencyjnych przeglądarek internetowych, takich jak Mozilla Firefox czy Opera 8 firma Microsoft zaprezentowała swój najnowszy produkt: Internet Explorer 7 beta 2. O tym, że nie jest to jeszcze finalna wersja "Odkrywcy", której to możemy spodziewać się dopiero pod koniec 2006 roku informuje nas oznaczenie beta 2. Nie mniej jednak już teraz właściciele portali internetowych mogą sprawdzić kompatybilność swoich witryn i poprawność ich wyświetlania w IE7, aby odpowiednio przygotować serwisy na nadejście ostatecznej wersji przeglądarki. Instalując nowe wydanie Explorer'a musimy być bowiem świadomi, że nie wszystkie strony sieci Web, są prezentowane właściwie na ekranie monitora. Są to nieliczne przypadki, aczkolwiek zdarzają się. Osobiście doświadczyłem tego kilkakrotnie podczas testowania IE7 beta 2. Ponadto wypróbować nowego "Odkrywcę" mogą tylko te osoby, które zainstalowały na swoim komputerze system operacyjny Windows XP uaktualniony o dodatek Service Pack 2 oraz pomyślnie przeszły przez proces sprawdzenia legalności oprogramowania. Pozostali użytkownicy są skazani na korzystanie z Internet Explorer 6.

W porównaniu z poprzednikami, najnowsza wersja przeglądarki została wzbogacona o nowy interfejs oraz o wiele przydatnych funkcji. Niestety w większości są one zapożyczone od konkurencji. Szata graficzna nowego Explorer'a bezapelacyjnie nawiązuje do tematu Windows Vista. W znacznym stopniu poprawiono bezpieczeństwo. Zapraszam na prezentację Internet Explorer 7 beta 2.

 Interfejs to niewątpliwie element, w którym zmiany dostrzegamy najszybciej.  U samej góry nowej przeglądarki znajduje się pasek adresu. Po jego lewej stronie przyciski Wstecz i Naprzód. Tu chyba kończą się podobieństwa IE7 do IE6.  W oknie nie ma już klasycznego menu (Plik, Edycja...), które w poprzedniej testowej wersji (beta 1) jeszcze istniało. Aby uzyskać do niego dostęp musimy wcisnąć Alt na klawiaturze. Przyciski Odśwież i Zatrzymaj zmieniły miejsce. Znajdują się teraz na prawo od pola adresowego. W prawym górnym rogu umieszczono wbudowaną wyszukiwarkę internetową, o której zaletach jeszcze opowiem. Zaraz pod nią ulokowano ikony takie jak Strona domowa i Czytnik RSS. Wszystkie przyciski są małe i nie posiadają podpisów. Miejsce zajmowane przez elementy nawigacyjne jest zatem ograniczone do minimum. Górny panel jest skondensowany co owocuje zwiększeniem obszaru przeznaczonego na wyświetlanie zawartości witryn WWW. Trudno powiedzieć czy zmiana lokalizacji przycisków funkcyjnych jest trafiona. Z pewnością na początku ciężko będzie nam się przyzwyczaić, ale myślę, że warto chwilę pocierpieć w zamian za uzyskane dodatkowe obszary ekranu.  

To co dla konkurencyjnych przeglądarek od dawna jest już standardem w Internet Explorer 7 beta 2 jest innowacją. Zakładki, bo o nich mowa już jakiś czas temu pojawiły się w Firefoxie i Operze. Jeśli ktoś z Was jeszcze się z nimi nie spotkał wyjaśniam co to takiego. Poniżej pola adresu znajduje się pasek, który dzieli się na tyle części, ile otwarliśmy zakładek. Na każdej z zakładek możemy przeglądać zawartość innej witryny. Jest to zabieg bardzo usprawniający  pracę. W jednym oknie możemy otworzyć kilka serwisów WWW, które zostaną uporządkowane u góry ekranu. Nowa zakładkę generujemy skrótem klawiszowym Ctrl+T lub przyciskiem znajdującym się za prawą skrajną zakładką. Przełączamy się między nimi klikając w pole na pasku zakładek odpowiadające szukanej stronie lub przy użyciu kombinacji Ctrl+Tab. Przykładowo porównywanie efektów wyszukiwania przez różnych usługodawców (np. Google  i Yahoo) jest dużo wygodniejsze. Ponadto na pasku zadań Windows znajduje się wyłącznie jedno pole Internet Explorer'a, co pozwala szybko i sprawnie poruszać się po pozostałych uruchomionych w systemie aplikacjach. Możemy zamykać każdą zakładkę z osobna lub wszystkie naraz. Po prawej stronie każdej zakładki znajduje się znak "x" który kończy współpracę z pojedynczą stroną. Zamknięcie programu IE7 jest jednoznaczne z zamknięciem wszystkich zakładek. W drugim omawianym przypadku program Internet Explorer zapyta czy rzeczywiście chcemy zamknąć wszystkie zakładki, czy też omyłkowo wcisnęliśmy przycisk Zakończ. Nawet jeśli ponownie omyłkowo wybraliśmy Zamknij to po ponownym uruchomieniu przeglądarki istnieje możliwość przywrócenia ostatniego układu zakładek. W tym celu klikamy prawym przyciskiem w dowolną zakładkę i wskazujemy na Restore last Tab Group. Bez wątpienia to przydatne funkcje, szczególnie dla tych, którzy nie przywykli jeszcze do pracy z zakładkami.

Zakładki w nowym wydaniu "Odkrywcy" mają zarówno kilka zalet jak i wad. Do pierwszej grupy należy z pewnością możliwość deklaracji kilku stron domowych, które podczas startu przeglądarki zostaną uruchomione na kolejnych zakładkach. Do drugiej zaś fakt, iż użytkownik nie ma wpływu na kolejność porządkowania otwartych wcześniej zakładek. W Firefox'ie dowolnie możemy nimi manipulować. Biorąc pod uwagę to, że siódma odsłona Explorer'a jest jeszcze wersją testową myśle, że w finalnym wydaniu ta usterka zostanie naprawiona.

Żeby nie można było powiedzieć, że IE7 jest wierną kopią konkurencji, programiści Microsoft dodali do programu możliwość szybkiego podglądu wszystkich otwartych zakładek. Gdy klikniemy w ikonę znajdującą się na lewo od pierwszej zakładki, na ekranie pojawi się plansza ze zminiaturyzowanymi stronami WWW. Z poziomu podglądu możemy zamknąć te witryny, które nie są już nam potrzebne lub zwyczajnie przejść w tryb pełnoekranowego wyświetlania klikając w obszar wybranej miniatury. Jeżeli kogoś irytuje funkcja zakładek może ją wyłączyć i korzystać z przeglądarki na starych zasadach. W tym celu klikamy w przycisk Tool i wskazujemy Internet Options..., następnie na zakładce General w sekcji Tab wskazujemy na przycisk Settings i odznaczamy Enable Tabbed Browsing.

Jedną z ciekawszych udogodnień oferowanych przez Internet Explorer 7 jest wbudowana wyszukiwarka internetowa. Znajduje się ona w prawym górnym rogu ekranu. W pole tekstowe wpisujemy szukany wyraz lub frazę, a program wyświetli nam wyniki wyszukiwania. Nie musimy zatem odwiedzać strony usługodawcy świadczącego przeszukiwanie zasobów internetowych. Dodatkowo możemy sterować tym czy wyniki wyszukiwania zostaną zaprezentowane w aktualnie otwartej zakładce czy też w nowo utworzonej (wciśnięcie Alt+Enter po wpisaniu szukanego słowa spowoduje generację nowej zakładki i wyświetlenie tam wyników). Rozwijając ikonę lupy, która znajduje się na prawo od wyszukiwarki uzyskujemy dostęp do funkcji dodawania wyszukiwarek internetowych (np. Google, AOL, MSN, eBay) oraz ustawień domyślnej wyszukiwarki generującej wyniki. 

W nowym Internet Explorer zaimplementowano bardzo przydatne narzędzie skalowania witryny. Klikając przycisk Page i wskazując na Zoom możemy powiększyć rozmiary witryny nawet do 800% lub pomniejszyć do 10%. Ulepszono również opcje drukowania. Po rozwinięciu ikony drukarki w głównym interfejsie i wybraniu Print Preview , program IE7 przenosi nas do zaawansowanego podglądu wydruku. W tym oknie efektywną współpracę zapewnia funkcja Shrink To Fit, która automatycznie skaluje i dopasowuje rozmiar witryny do formatu papieru. Obawy o to, że przydatne dane zostaną "obcięte" w wydruku wydają się być już niepotrzebne.

W najnowszej wersji przeglądarki zmieniło się nieznacznie korzystanie z  Ulubionych i Historii. Wszystkie te elementy zebrano w jedno Centrum zarządzania ulubionymi (Favourite Center ). Aby do niego dotrzeć wybieramy znak gwiazdki ulokowany w lewej części panelu sterującego. Wówczas na ekranie ukaże się okno, które zostało podzielone na trzy sekcje. W pierwszej znajdują się dodane przez użytkownika adresy URL odnoszące się do ulubionych serwisów WWW. Co ciekawe w nowym IE możemy dodawać witryny grupowo do folderu Ulubione (np. wszystkie witryny otwarte aktualnie na zakładkach). Istnieje również możliwość zaimportowania Ulubionych  oraz plików Cookies z innych przeglądarek (np. Firefox) co wydaje się być mądrym posunięciem programistów z Redmond. Druga sekcja to Historia przeglądanych zasobów sieciowych. Dostępna opcja segregowania na różne sposoby oraz wyszukiwania pozwala na szybkie dotarcie do interesującej nas witryny. Ostatnia część Centrum zarządzania ulubionymi to dział o tajemniczej nazwie Feeds. Gromadzą się tam odnośniki do kanałów RSS, do których się subskrybowaliśmy. RSS to umowna rodzina języków znacznikowych do przesyłania nagłówków wiadomości. W szybki i łatwy sposób możemy dowiadywać się o wydarzeniach biznesowych czy też sportowych. Aby móc odczytywać informacje z kanałów RSS potrzebny jest specjalny czytnik. Najnowszego "Odkrywcę" wyposażono  właśnie w takie narzędzie, które jest zdolne do odbierania wiadomości z kanałów RSS. Jeżeli znajdujemy się na stronie, która oferuje taką usługę ikona Feeds znajdująca się obok przycisku Strona domowa staje się aktywna (zmienia kolor z szarego na pomarańczowy). Klikając w nią możemy dopisać się do listy subskrybentów i śledzić przy pomocy Internet Explorer'a najświeższe informacje. Po wykonaniu tej operacji program sam utworzy skrót w  Centrum zarządzania ulubionymi w sekcji Feeds. Po wskazaniu na niego w nowej zakładce otworzy się wybrany przez nas kanał RSS. Niestety funkcja ta ponownie jest już dobrze znana użytkownikom konkurencyjnych przeglądarek Firefox oraz Opera.

Ważną, o ile nie najważniejszą sprawą dla surfujących internautów w sieci jest bezpieczeństwo. W tej dziedzinie firmie Microsoft należą się wyrazy uznania. Zastosowała swoje własne pomysły i wydają się być całkiem dobre. Narzędzie Phishing filter zapobiega wyciekowi naszych poufnych danych do sieci. Phising to zabieg jaki coraz częściej spotyka przeciętnych użytkowników sieci. Niektóre witryny w nieświadomy dla nas sposób wykradają informacje dotyczące danych osobowych, czy też kart kredytowych podczas gdy my poruszamy się po ich stronie WWW. Phishing filter został stworzony po to by ostrzegać internautów przed potencjalnym zagrożeniem. Microsoft stworzył bazę stron podejrzanych o wykradanie poufnych informacji. Gdy tylko pojawimy się na jednej z nich narzędzie wyświetla komunikat. Oczywiście możemy go zignorować i dalej korzystać z witryny, ale robimy to na własną odpowiedzialność. Ponadto my sami możemy donieść na serwis, który wydaje się nam być podejrzany. Jeśli nasze obawy się potwierdzą zostanie ona dodana do czarnej listy. Z Phishing filter możemy korzystać na dwa sposoby: ręcznie sprawdzać pojedyncze strony lub uruchomić ochronę automatyczną.

Parametrem podnoszącym poziom bezpieczeństwa podczas przeglądania zasobów sieciowych przy użyciu Internet Explorer 7 jest również nieznana dotąd funkcja wyświetlania adresu URL w okienkach typu pop-up. Dzięki niej wiemy dokładnie z jakiego źródła pochodzi każde wyświetlone okno i czego możemy się spodziewać po kliknięciu w jego obszar. Aby pozostać zupełnie anonimowym na komputerze, z którego korzystamy w IE7 stworzono jeden przycisk usuwający wszystkie dane świadczące o naszej obecności. Mam na myśli  Historię przeglądanych witryn, pliki Cookies, Tymczasowe pliki oraz zapamiętane Hasła i Formularze. Aby wyczyścić wszystkie informacje klikamy przycisk Tools>>Delete Browsing History.... Wielu z nas zdarzyło się zainstalować przypadkowo program ActiveX Control, który strasznie nas później irytował. Dzięki pozycji Manage Add-ons zaimplementowanej w nowej przeglądarce Internet Explorer możemy zarządzać zainstalowanymi dodatkami - dodawać te przydatne i usuwać te niechciane.

Podsumowując muszę przyznać, że nowe oblicze "Odkrywcy" wywołuje we mnie pozytywne wrażenia. Bez wątpienia wersja oznaczona numerem 7 jest lepsza od swojego poprzednika. Wprowadzono wreszcie funkcje, które od dawna pojawiły się w rywalizujących z Explorer'em przeglądarkach. Ponadto dodano kilka własnych pomysłów i jak już wspominałem poprawiono bezpieczeństwo. Tym posunięciem Microsoft może spowodować, że mniej osób będzie "przesiadało się" do konkurencji. Pamiętać należy wciąż, że wersja IE7 jaka pojawi się w Windows Vista będzie posiadać kilka dodatkowych funkcji w porównaniu z wydaniem beta 2 dla użytkowników Windows XP SP2. Jak zapowiadają programiści dodana zostanie między innymi zaawansowana kontrola rodzicielska. Zobaczymy czy to wystarczy by przekonać do siebie internautów.

Testowany program możesz pobrać z działu narzędzia sieciowe.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Archiwum testów

Komentarze

 • gagatek 15:23 21.05.2006

  Nowy explorer jest bardzo podobny do firefoxa. Mi bardzo dobrze sie pracuje z nowymi funkcjami. Choć niestety albo nie ma przeglądarki w języku polskim albo nie umiem go ustawić.

 • sekus 19:13 04.06.2006

  z tego co wiem to jest to wersja anglojezyczna

 • Zibi 19:35 10.06.2006

  Jak będzie po polsku to od razu pobiore

 • ConrPL 16:51 11.06.2006

  Podobny do Firefoxa, tylko gorszy. Po co korzystać z programu, który wysyła do Microsoftu informacje o odwiedzanych przez nas stronach?

 • Ja 12:18 12.06.2006

  nie są skazani na IE6 bo mogą ściągnąć Firefoxa albo cokolwiek innego :)

 • andru8 21:07 15.06.2006

  Kiedy zaprezętujecie polską wersję?Przykre jest że wiele aplikacji w necie pojawia sie po arabsku,po japońsku ,po chewbrajsku a po polsku jak nalekarstwo albo na samym końcu po długim okresie. Czy ta strona ti XP po polsku? Bo sie pogubiłem>Panowie Troszke wiecej pracy włóżcie.Bomy Polacy zawsze jesteśmy na końcu.I tragiczne jest jak internałta pobiera jakąś aplikacje i wśród języków jest arabski ,chebrajski a nie ma polskiego. Pozdrawiam.

 • Kuba 22:08 15.06.2006

  akurat IE 7 jest po polsku...

 • Żółty 22:23 15.06.2006

  Kuba - linkiem do polskiej wersji możesz rzucić ?? Bo nie widzę polskiej wersji w oficjalnym downloadzie - [url]http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=6A51EB05-C805-4FEC-8E57-3806BD594179&displaylang=en[/url]<br><br>

 • Kuba 22:25 15.06.2006

  a nei, starsznie przepraszam. Pomyliło mi się z WMP 11 który został wydanypo kliku tygodnaich po polsku. Polskiego IE jescze nie ma. Polski Office 2007 planowany jest na paździenik/listopad.

 • Batosz Kuźdub 21:32 17.06.2006

  Chociaż nie ma polskiej wersji IE 7 to i tak mi się podoba.Jest łatwy w obsłudze a do tego ma funkcje zakładek co znacznie ułatwia prace w internecie. Ma fajny wygląd. Podoba mi się też nowa ikona.

 • Piotrek650 15:23 19.06.2006

  Istalacja Windowsa same restarty Instalacja IE ...... wiecie co ?? Restart :/

 • ZORen 13:43 20.06.2006

  Restert no niech im będzie... ale strony się wolno ładują porównując z Firefoxem.... :/

 • piotrekdp@wp.pl 16:48 20.06.2006

  ie7 TO KPMPLETNE DNO + METR MUŁU STRONY MI SIE NA NIM DŁUGO ŁADUJĄ I WÓGÓLE SZKODA GADAĆ .... MOZILLA I OPERA SĄ O NIEBO LEPSZE I JAKOŚ SZYBCIEJ NET MI NA NICH CHODZI :) NA IE SZKODA MIEJSCA NA DYSKU :(

 • Kajonez 16:58 29.06.2006

  Kurde to nie po polsku co za śmieć i jak to teraz usunąć ? Czemu nie zamieścicicie o tym inf. że to tylko angielska wersja niby Cantrum XP.pl a zciągam wersje agielską .Jeszcze raz przekonujecie mnie że pieniądze wywalone w orginalny system to pieniądze wywalone w błoto postarajcie się !!! Kupując jakiś produkt mam prawo kupić go z polską wersją a wy mi wciskacie jakiś chłam . Nic tylko zaskarżyć do sądu i żądać kasy za wywaloną forse na ten produkt ja chce po polsku mam do tego prawo!!!

 • EL NINO 07:10 30.06.2006

  Masz rowniez prawo do uzywania swojego mozgu. A tak to lezy sobie bidny odlogiem.

 • Czarny 00:20 01.07.2006

  IE7B2 - ładna kompozycja szaty graficznej lecz zbyt wymagająca dla słabszych kompów. Przycisk stop powinien być po prawej stronie tak jak w starszych wersjach. (Z Restartem po instalacji to jest tak że on musi być , a jak nie wiecie dlaczego to już wasz problem - może warto poczytać troszke książek :P) Ikona troszke zjebana bo nie wyraża tego że jest to nowsza wersja... Łatwa w obsłudze. Dodane Zakładki (zgapione z Firefox'a , ale niech im będzie) Zły odczyt niekturych stron przez co strona się źle wyświetla. Najlepiej ściągajcie z http://microsoft.com/poland bo jest wszystko wyjaśnione , bezpieczne i za free (Tylko Dla WinXP SP2 i Wymagane sprawdzanie Autentyczności Systemu po przez Plugin'a) Ocena: 8/10 Do ZORen: Wolno ładujące strony są powodem twojego Zbyt skomplikowanego kodu , który troche wydłuża jego przetwożenie... [i nie chce mi sie pisać] Teraz Testuje MWMP11 i IE7Beta3 - zaprzaszam do testu. WMP11 zajebista szata graficzna xD.

 • =( 15:46 08.07.2006

  no to stary poćwicz trochę nad swoim angielskim to nie będziesz miał takich problemów aby zrozumieć

 • mat19 13:32 11.07.2006

  To co powiedział Kajonez: Kurde to nie po polsku co za śmieć i jak to teraz usunąć ? Czemu nie zamieścicicie o tym inf. że to tylko angielska wersja niby Cantrum XP.pl a zciągam wersje agielską .Jeszcze raz przekonujecie mnie że pieniądze wywalone w orginalny system to pieniądze wywalone w błoto postarajcie się !!! Kupując jakiś produkt mam prawo kupić go z polską wersją a wy mi wciskacie jakiś chłam . Nic tylko zaskarżyć do sądu i żądać kasy za wywaloną forse na ten produkt ja chce po polsku mam do tego prawo!!! Ta "reinstalacja IE7B2" jest banalna!!! Usuwasz IE7B2 i instalujesz z płyty np. KŚ NIEZBĘDNIK 1/04 Program IE6SP1. Kajonez, jesteś dziwny!!! Wiadomo że IE7B1, 2 lub 3 jest po angielsku...

 • :) 13:21 21.07.2006

  mat19 - zalecana powórka szkoły podstawowej. Czy odręcznie potrafisz coś jeszcze napisać ? :) - wtórny analfabetyzm. Używaj czasem przecinków - to może będzie można zrozumieć to - co tam napisałeś :P

 • michal17 09:53 22.07.2006

  przedwczoraj zmienilem przegladarke na Operę, jest super ;) wczoraj na Firefox'a, jest jeszcze lepszy ;] mialem nadzieje, ze IE7 pobije tamte na glowe, ale widze ze niebardzo. zostaje przy firefox'ie

 • abstard79 18:43 27.07.2006

  EL NINO 30 czerwca 2006, 7:10 Masz rowniez prawo do uzywania swojego mozgu. A tak to lezy sobie bidny odlogiem. EL NINO znakomisty tekst i w calosci ujmujący ogranicznie umyslowe tego uzyszkodnika, a wracając do tematu to: bardzo sie ciesze ze juz niedlugo wyjdzie nowa wersja IE7, nigdy z niej nie bede korzystal, ale mam nadzieje ze sporo ludzi to zrobi i przynajmniej w jakims malym stopniu zabezpieczy swoj komputer ograqnicznajac liczbosc botnetów i innego tego typu spamerkompów, chociaz znajac zycie to i tak nie bedzie to zabezpieczenie na dlugo, bo luki beda wykrywane tak jak w przypadku ie6 ale wierze ze microsoft jednak teraz bedzie chcial je latac. pozdrawiam wszystkich przyjaciól pingwina ;P

 • krytyk 16:35 29.07.2006

  wyglonda to może i ładnie ale po co microsoft robi IE7 swoimi metodami. Mozilla i opera sątej samej metody i są najlepsze a IE przez 84,7% internautów (oparte na ankiecie) jest badziewiem

 • Radek 11:12 30.07.2006

  IE 7 wydany o 3 lata za późno kicz!!!!!!!!!!

 • bonzai10 20:01 30.07.2006

  Ładnie wygląda ale co z tego jak to już można mieć w mozilliczy operze przy pomocy rozszerzeń. Oczywiście zainstaluje to ale nie będę używał Firefox ma już 80% tego co Microsoft dopiero udostępni w wersji ostatecznej. Już przyzwyczaiłem się do mozilli i jestem zadowolony.

 • MAFEK!!!! 14:00 04.08.2006

  IE7 TO KOMPLETNE BADZIEWIE!!!:(NIE POLECAM!!!FIREFOX I OPERA SĄ LEPSZE!!!!!!!!!STRONKI SIE SZYBIEJ ŁADUJĄ I WOGULE!!!JA TAM PROBLEMÓW Z ANGIELSKIM NIE MAM ALE INNI MAJĄ I TI JET MINUS TEGO PROGRAMU A PEWNIE BY SIE JESZCZE WIEL MINUSÓW ZNALAZŁO!!!;(PORPOSTU NIE POLECAM!!!!!

 • wacek 13:22 25.08.2006

  szkoda rze nie jes jestrze po polsku .nie

 • IE muwimy NIE !!! 10:39 03.09.2006

  niema co sobie głowy zawracać ta przeglądarka chodzi tak jak silnik od poloneza w STARZE :P niema co nawet się zachwycać pełno dziur jak zawsze lisek i operka kruluje wielką łaske panowie robią z mikrosoftu że raz na 6 lat zrobią iną grafike i to wszystko tylko patrzeć jak przeznią leci syf do waszego kąpa jak przez diurawe sito twórcy lista i operki cały czas pracują aby te przeglądarki były jak najszybsze i bezpieczne co kilka miesicy jest uaktualniona wersja a IE 6 lat gruszki zbijał miał internautów w D... za przeproszeniem jak chcecie instalujcie ale potem się nie dziwcie że macie nie kąputer tylo odkurzacz bo pełno w nim syfu ;/ szaj szaj

 • Ktoś 02:41 06.09.2006

  Proponuję najpierw nauczyć się pisać bez błędów.

 • Zetsu 19:33 06.09.2006

  Szkoda ze pasek File|Edit|View|... jest pod paskiem adresu przyzwyczaiłem sie w firefoxie i w starszych ie a tutaj nie umiem tego zmienic moze idzie ale jezyk angielski tego nie ułatwia. Wiecie moze kiedy premiera polskiego? Nic nie umiem znalezc. Co do jezyków chebrajskiego i arabskiego - moje całkowite poparcie.

 • Alphol 21:23 11.09.2006

  wszystko fajnie tylko nie mozna ustawić całego paska narzędzi, np: ulubione, ikona drukarki, itp.

 • Darth Vader 16:41 05.06.2007

  Dla mnie Internet Explorer7 jest lepszy niż poprzednik ale jak mam porównać Internet Explorer7 a Mozilla Firefox to dla mnie identiko bo na Internet Explorer7 nie chodzi czat a Mozilla Firefox cały czas mi się zawiesza. A zauważyłem jeszcze,że mówicie o Operze to dla mnie Opera to szajs!!!

 • Radez 09:05 29.06.2007

  Eeeeee tam. Nie znasz się. !€7 niczym nie różni się od szóstki, może pod względem paru dupereli i wyglądu. Opera nie jest szajsem tylko Opera rządzi :> , a FF też nie działa? Nic dziwnego. M$ W!nwow$ Vi$†a to szajs. Największy szajs na świecie. Dziwisz się?

 • Radez 09:06 29.06.2007

  Ktoś - przynajmniej ma 100% rację! Co z tego że nie pisze poprawnie? Nie nawidzę jak ktoś pisze "muwimy", ale tutaj jest wyjątek.

 • komar 10:42 15.07.2007

  wymyslaja tam, na moje standartowa jest najlepsza

 • kami 20:46 16.08.2007

  a ja chcialabym sobie IE7 zainstalowac ale nie moge bo mam ,,nieoryginalnego xpeka" i co teraz???

 • Anonim 22:14 16.08.2007

  kami napisz do mnie na GG - 224 111

 • Meme 21:55 27.08.2007

  IE to śmieć (prawie)Każdy ci to powie.Lepiej używac Firefoxa lub Opery

 • zax 21:25 08.09.2007

  internet explorer to najczesciej uzywana przegladarka do sciagania firefoxa lub opery || IE sluzy uzytkownikowi do przegladania calego internetu ... i odwrotnie

 • gosc 18:16 29.10.2007

  mi sie podoba tylko ładny interfejs i ikony visty do opery i firefoksa mu daleko i to bardzo daleko!

 • gość 18:22 09.12.2007

  Ja mam windowsa home edition z serwice packiem 2 i nie chce mi się zainstalwać przeglądarkainternet explorer7 nie weim czego .Proszę o rade!!!!!!!!!!!!!!!!

 • aa 20:09 28.12.2007

  Firefoksa ściągnij ;P

Skomentuj

Autor