Termostat GLAS z Cortaną trafił do oferty Microsoft Store

Termostat GLAS z Cortaną trafił do oferty Microsoft Store

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:56
24.08.2018
450 wyświetleń

Wielki nieobecny w wiecznej przedsprzedaży. Takie opinie krążyły wokół termostatu GLAS - pierwszego komercyjnie dostępnego urządzenia IoT/Smart Home z Cortaną, nie licząc oczywiście głośnika Invoke od Harman Kardon. W ostatnich dniach przedsprzedaż zamieniła się w sprzedaż i oto GLAS by Johnson Controls trafił do oferty Microsoft Store.

GLAS ma stale monitorować warunki (np. jakość powietrza) i w razie potrzeby je regulować. Może też być zaprogramowany, by zwiększał temperaturę w pomieszczeniu, do którego wejdzie człowiek, a także by oszczędzać energię. Termostat można oczywiście kontrolować głosem, za co odpowiada cyfrowa asystentka Cortana. Użytkownicy mogą z łatwością dostosowywać, poprawiać i redefiniować ich przestrzeń życiową za pomocą prostej kontroli głosem. Cortana pozwala użytkownikom sprawdzać i otrzymywać w formie mówionej informacje o temperaturze wewnątrz i na zewnątrz, zmniejszać lub zwiększać temperaturę na termostacie i otrzymywać aktualną prognozę pogody - wyjaśniał producent.

Na stronie produktu możemy też zapoznać się z jego specyfikacją techniczną. GLAS został wyposażony w system Windows 10 IoT Core, 5,91-calowy ekran dotykowy OLED Samsung Translucent, procesor Qualcomm APQ 8016, 16 GB RAM i 8 GB pamięci flash. Termostat współpracuje z większością 24-woltowych systemów ogrzewania i chłodzenia. Możemy go kontrolować zarówno będąc w pobliżu, jak też z dowolnego miejsca na świecie za pomocą aplikacji na smartfona. Urządzenie monitoruje poziomy wilgotności, tVOC i eCO2. Potrafi nawet raportować o jakości powietrza na zewnątrz. Odpowiadając na parę pytań, użytkownik otrzyma propozycję tygodniowego harmonogramu. Możemy zaprogramować własny lub zdać się na sztuczną inteligencję termostatu. Johnson Controls zapowiedział, że GLAS w niedalekiej przyszłości będzie wspierał również Aleksę i Asystenta Google.

GLAS by Johnson Controls jest już dostępny w sprzedaży w amerykańskim Microsoft Store. Z wiadomych przyczyn (brak wsparcia dla Cortany) urządzenie nie jest dostępne na polskim rynku. Cena wynosi 319 dolarów (ok. 1175 zł).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/glas-thermostat-now-available-for-order-from-microsoft/

Polecamy również w kategorii Cortana