Szybki sposób na włączenie funkcji Kolekcji w nowym Edge

Szybki sposób na włączenie funkcji Kolekcji w nowym Edge

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:22
22.01.2020
2997 wyświetleń

Edge jest już oficjalnie dostępny w stabilnej wersji, ale to nie oznacza, że jest gotowy. Program Edge Insider nadal funkcjonuje i będzie funkcjonować. Testowane w nim są funkcje, które mają trafić do stabilnej wersji. Wciąż brak w niej rozszerzonych opcji synchronizacji i między innymi funkcji Kolekcji. Dzięki tej funkcji będziemy mogli utworzyć zbiory danych zwane właśnie kolekcjami, obejmujące tekst, fotografie i odnośniki, a następnie szybko je eksportować, na przykład do Worda lub Excela.

Kolekcje Edge Chromium

Ta nowość dostępna jest w kanale testowym Canary, ale korzystanie z tej wersji przeglądarki wiąże się z ryzykiem błędów. Otrzymuje ona aktualizacje testowe codziennie i może być niestabilna. Istnieje na szczęście sposób, by Kolekcje nieoficjalnie włączyć w stabilnej wersji już teraz! By to zrobić, musimy uciec się do małego triku.

  1. Trzeba utworzyć skrót do przeglądarki Edge na pulpicie.
  2. Kliknąć prawym klawiszem myszy i z menu kontekstowego wybrać Właściwości.
  3. Edytować pole Element docelowy i na samym końcu dopisać "--enable-features=msEdgeCollections". Ścieżka powinna wyglądać następująco:
    "C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application\msedge.exe" --enable-features=msEdgeCollections"
  4. Kliknąc Ok, by potwierdzić.
  5. Kolekcje powinny być już dostępne w przeglądarce. Jest niestety jeden warunek - musimy uruchamiać przeglądarkę tylko ze zmodyfikowanego w ten sposób skrótu. Inaczej Kolekcje nie będą działać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.thewindowsclub.com/enable-the-collections-feature-in-edge

Polecamy również w kategorii Edge