Synchronizacja schowka trafiła do Chrome Canary

Synchronizacja schowka trafiła do Chrome Canary

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:39
09.08.2019
860 wyświetleń

Jedną z najlepszych nowości w Windows 10 October 2018 Update był Schowek w chmurze. Oznacza to koniec wysyłania maili samemu sobie i innych niedogodności. Sens tego jest prosty: gdy coś skopiujemy, sekundę później będziemy to mogli wkleić na innym urządzeniu. Teraz podobny mechanizm implementuje w swojej przeglądarce Google. Jako że z użytkownicy Chrome korzystają z niego często na kilku różnych urządzeniach, funkcja współdzielonego schowka może okazać się bardzo praktyczna.

Nowa funkcjonalność nosi nazwę Shared Clipboard. Jej opisy wskazują, że umożliwi kopiowanie tekstu z jednego urządzenia i wklejanie w Chrome na innym. W Chrome Canary pojawiły się już dwie odpowiedzialne za to flagi:

Pierwsza z nich, Enable receiver device to handle shared clipboard feature, umożliwia urządzeniu odbierającemu obsługę współdzielonego schowka, pokazując powiadomienie, by móc otrzymać udostępnioną zawartość schowka. Druga flaga, Enable shared clipboard feature signals to be handled, umożliwia obsługę sygnałów współdzielonego schowka, pokazując listę dostępnych urządzeń użytkownika, którym można udostępnić schowek.

Chrome Canary

Z opisu wynika, że podczas używania funkcji zostanie nam wyświetlona lista urządzeń, w których jesteśmy zalogowani na tym samym koncie Chrome, i będziemy mogli ręcznie wybrać urządzenia docelowe. Po udostępnieniu schowka pojawi się na nich powiadomienie. Ten dodatkowy krok to niewątpliwy plus dla użytkowników ceniących prywatność, ponieważ pozwala upewnić się, że Google nie śledzi wszystkiego, co kopiujemy, oraz że zawartość schowka nie jest wysyłana na jego serwery, o ile użytkownik wyraźnie o to nie poprosi.

Na dzień dzisiejszy, choć flagi są już obecne w aktualnej wersji Canary, współdzielony schowek jeszcze nie działa. Jak wskazuje opis, funkcjonalność trafi na urządzenia z systemami macOS, Windows, Linux, Chrome OS i Android. Warto jeszcze przypomnieć, że oprócz wspomnianego schowka w chmurze użytkownicy Windows i Microsoft Launchera na Androidzie mogą korzystać z funkcji Kontynuuj na komputerze, która działa podobnie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/google-adds-clipboard-syncing-across-devices-to-chrome-canary

Polecamy również w kategorii Chrome