Surface z elastycznym ekranem jednak się pojawi?

Surface z elastycznym ekranem jednak się pojawi?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:21
30.01.2020
557 wyświetleń

W październiku Microsoft zaprezentował Surface Duo oraz Surface Neo. Dwa nowe urządzenia wyposażone w dwa ekrany. Spotkało się to ze małym wyrazem rozczarowania, bo wielu oczekiwało (w tym również i my), że Microsoft pokaże swoją elastyczna odpowiedź na Samsunga Galaxy Fold. Okazało się, że gigant poszedł zupełnie inną, mniej rewolucyjną, ale przemyślaną i bezpieczną drogą. To była dobra decyzja, choć wyrokować na ten temat będziemy mogli dopiero po premierze urządzeń. To jednak nie tak, że Microsoft całkiem porzucił pomysł Surface Phone z elastycznym ekranem.

Surface Flexible display oraz zawias

Kolejne patenty i ich wizualizacje, które pojawiały się w ciągu ostatnich lat, mogły sugerować, że Microsoft pracuje nad czymś konkretnym. Faktycznie tak może być, ale patenty to nie jest żadne zobowiązanie i najwidoczniej gigant doszedł do wniosku, że jest na to jeszcze za wcześnie. Problemy z wytrzymałością ekranu w Galaxy Fold mogą być tego potwierdzeniem. W Sieci pojawił się właśnie kolejny patent, który daje nadzieję, że Surface Duo 2 i Neo 2 mogą otrzymać to, na co wszyscy czekamy. Zwłaszcza że tego typu urządzenia już istnieją pod postacią Lenovo ThinkPad X1 Fold.

Ekscytację trzeba jednak raczej wstrzymać, bo w ciągu ostatnich tygodni nie nastąpiła żadna znacząca rewolucja w kwestii elastycznych ekranów. Surface Neo i Duo charakteryzują się ekstremalną smukłością, co będzie trudne do osiągnięcia, gdy pojawi się w nich elastyczny ekran. Niestety nadal nie możemy złożyć go całkiem płasko, co wymaga zastosowanie odpowiedniej przestrzeni buforowej w okolicy zawiasu. Motorola spróbowała rozwiązać ten problem, zaginając ekran w formie łezki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-files-patent-for-hinged-device-with-flexible-display/

Polecamy również w kategorii Surface Neo