Surface Pro 8 w wersji z LTE Advanced ukaże się w 2022 roku

Surface Pro 8 w wersji z LTE Advanced ukaże się w 2022 roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:34
28.09.2021
3507 wyświetleń

W zeszłą środę Microsoft poprowadził tradycyjny, jesienny event sprzętowy, na którym padły same konkretne zapowiedzi. Jedna z nich dotyczyła Surface Pro 8, pierwszej tak znaczącej aktualizacji linii Pro od czasu Surface Pro 3. Premiera tabletu w podstawowych konfiguracjach odbędzie się już 5 października. W zanadrzu jest jednak dodatkowa opcja, która zostanie wydana później.

W swoich podstawowych konfiguracjach Surface Pro 8 jest wyposażony tylko w Wi-Fi 6, zgodne z 802.11ax. Mimo że to tablet, czyli urządzenie z zasady mobilne, to tradycyjnie nie posiadał wbudowanej obsługi eSIM ani wsparcia dla 4G czy 5G. Oczywiście kwestię szybkiego Internetu można było rozwiązać modemem USB czy mobilnym hotspotem, ale daleko temu do idei Always Connected, promowanej zresztą przez sam Microsoft.

Opcjonalnie wbudowany modem 4G LTE nie jest bynajmniej zupełną nowością w linii Surface. Taką możliwość miały zarówno starsze modele, takie jak Surface Pro 7+ i Surface Pro X, jak też należące do obecnej generacji, takie jak Surface Go 3. Jeśli chodzi o nowy tablet Pro, opcjonalny moduł 4G LTE Advanced zostanie dodany kilka miesięcy po premierze:

Urządzenie Surface Pro 8 z technologią 4G LTE Advanced będzie dostępne w 2022 r. W witrynie Surface.com możesz uzyskać aktualne informacje na temat dostępności na Twoim rynku. Dostępność może się różnić w zależności od rynku i konfiguracji. Dostępność i wydajność usług jest zależna od sieci usługodawcy. Aby uzyskać szczegółowe informacje, w tym na temat zgodności, kosztów, karty SIM i aktywacji, skontaktuj się z usługodawcą. Wszystkie dane techniczne i częstotliwości są dostępne na stronie surface.com.
— Microsoft

Według informacji producenta wersja z 4G LTE Advanced będzie obsługiwać wymienne SIM i eSIM oraz pasma LTE 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 39, 40, 41 i 66. Za wszystko odpowiadać ma Qualcomm Snapdragon X20 LTE Modem. Dokładna data premiery nie została jeszcze podana. Gdy tylko dowiemy się czegoś wiecej, przeczytacie o tym na CentrumXP! Tymczasem zapraszamy do naszego podsumowania jesiennej konferencji Surface!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-surface-pro-8-with-lte-advanced-in-2022/

Polecamy również w kategorii Surface Pro