Surface Go został zaprojektowany, by używać go... mniej?!

Surface Go został zaprojektowany, by używać go... mniej?!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:30
03.08.2018
1557 wyświetleń

Surface Go, najnowszy członek rodziny Surface, trafił wczoraj do przedsprzedaży. Do oficjalnej premiery pozostało już tylko 25 dni, które Microsoft zamierza wykorzystać na promocję produktu. Promocja to nie tylko spoty reklamowe i wpisy na blogach, ale też rozmowy w mediach. W jednej z nich przedstawiciel firmy z Redmond wskazywał na "zalety" Surface Go, które jednak nie muszą przekonać każdego. A czy Was przekonają?

Surface Go

Yusuf Medhi, CVP działu Microsoft Modern Life & Devices w Microsoft, w rozmowie z Washington Post wyjawił, że Surface Go został zaprojektowany, by jego właściciele używali go mniej i mogli "marnować mniej czasu". Cel tego designu miał zostać odzwierciedlony w niewielkich rozmiarach, czyniąc tablet "łatwiejszym w użyciu i odłożeniu na bok", oraz w chipie LTE, który "ma uczynić łatwym wskakiwanie i wyskakiwanie z Internetu". Microsoft po raz kolejny w linii Surface użył materiału Alacantra, który zdaniem Medhiego sprawia, że "technologia staje się trochę bardziej komfortowa, trochę cieplejsza i trochę bardziej ludzka". Przekonuje Was taka retoryka?

Medhi nie poruszył kwestii innych aspektów nowego urządzenia, ale pójdźmy tym tropem i zastanówmy się sami, jakież to scenariusze mogli mieć na uwadze projektanci Surface Go. Dość wyraźna różnica rozmiarów ekranu i obudowy czyni być może tablet mniej immersyjnym, przez co będziemy mogli używać go mniej. Użycie bateriożernych układów Intel zamiast ARM zmusi nas za to do wyłączenia urządzenia po kilku, a nie kilkunastu godzinach, za to użycie pamięci eMMC w tańszym modelu sfrustruje użytkowników na tyle, że szybko przestaną scrollować Facebooka i zajmą się... No właśnie, czym?

Microsoft powoływał się na badania, mówiące, że urządzenia mobilne sprawiają, że 59% Amerykanów czuje się "zawsze włączonymi", zaś 53% uważa, że posiadanie urządzeń mobilnych "zmusza" ich do pracy w drodze. 10-calowy Surface Go zdaje się ucieleśniać te przekonania, a zdaniem Medhiego jest on "najczystszą ekspresją" produktów Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/bizarrely-microsoft-claims-to-have-designed-the-surface-go-so-you-use-it-less/

Polecamy również w kategorii Surface Go