Surface Duo wkrótce z własnym programem Insider

Surface Duo wkrótce z własnym programem Insider

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:00
30.11.2022
568 wyświetleń

Większość czołowych producentów smartfonów umożliwia swoim klientom wczesny dostęp do nadchodzących aktualizacji oprogramowania, aby uzyskać opinie i ulepszyć przyszłe wersje przed ich publicznym debiutem. Microsoft również oferuje taką możliwość, m.in. w programach Windows Insider i Office Insider, w których miliony użytkowników testują aktualizacje i nowe funkcje. Podobny program może wkrótce być dostępny dla posiadaczy jego smartfonów z Androidem i dwoma ekranami.

Gustave Monce, deweloper znany z implementacji Windows 11 na Surface Duo pierwszej i drugiej generacji, odkrył wzmianki o Surface Insider Program podczas przeglądania oprogramowania urządzenia. W tej chwili nie można jeszcze zarejestrować się w programie. Chronią ją "dwa mechanizmy", które sprawiają, że tylko osoby zatwierdzone przez Microsoft mogą dostać się do środka.

Surface Insider Program

Oprócz dostarczania wczesnych aktualizacji oprogramowania Surface Insider Program umożliwi testerom włączanie i wyłączanie określonych flag, które odblokowują eksperymentalne funkcje — podobnie jak w Microsoft Edge i Windows 11. Deweloper wyjawił też, że program zawiera wysuwane menu wyboru pierścienia (kręgu). Wygląda zatem na to, że Surface Insider będzie podzielony podobnie jak kanały (a wcześniej właśnie kręgi/pierścienie) w jego odpowiedniku na Windows.

Surface Insider Program

Wisienką na torcie wszystkich tych odkryć jest aplikacja do testowania czujników urządzenia, która zawiera niezwykłą ikonę (Smooth Criminal!) funkcji przechylenia, aby się wybudzić urządzenie. Nie ma jeszcze informacji, kiedy Microsoft planuje publicznie uruchomić program. Zac Bowden z Windows Central twierdzi, że znajduje się on na liście rzeczy do zrobienia zespołu Duo od wielu miesięcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/gus33000/status/1597762130761379840

Polecamy również w kategorii Surface Duo