Surface Book 3 oficjalnie zapowiedziany!

Surface Book 3 oficjalnie zapowiedziany!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:17
06.05.2020
840 wyświetleń

Ostatnie przecieki sugerowały, że nowe urządzenia Surface Book 3 i Surface Go 2 są już bliskie wydania. Na oficjalny komunikat Microsoftu nie trzeba było czekać długo. Dziś na oficjalnym blogu Windows padły zapowiedzi całej gamy nowych urządzeń, wliczając w to Surface Go 2, Surface Book 3, Surface Headphones 2, Surface Earbuds, Surface Dock 2 i USB-C Travel Hub, a także nowe zestawy klawiatura + mysz. Znamy już wygląd, specyfikację, ceny oraz planowane daty wydania tych nowości. Szczegóły poniżej.

Gdy przed kilkoma laty powstawał pierwszy Surface Book, Microsoft za cel postawił sobie połączenie mocy komputera desktopowego, wszechstronności tabletu i wolności cienkiego laptopa w pięknie zaprojektowanym urządzeniu. Deweloperzy, projektanci i profesjonaliści sięgają po Surface Book, by programować i kompilować, pracować w programach Adobe i Autodesk i grać z Xbox Game Pass na PC lub Steam.

Surface Book 3 jest najpotężniejszym laptopem wydanym do tej pory przez Microsoft. Producent zapewnia o 50% wyższej wydajności niż w Surface Book 2 i mocnej baterii zapewniającej 17,5 godziny pracy na jednym ładowaniu. Notebook występuje w dwóch wariantach: 13,5-calowym i 15-calowym. Oba wyposażone są w ekran dotykowy PixelSense Display z wysokim DPI, gładki i precyzyjny trackpad, wygodną klawiaturę, kamerę 1080p do połączeń wideo i potężną moc obliczeniową procesorów Intel Core 10 generacji i układów graficznych NVIDIA GeForce GTX lub Quadro RTX. Wymagający użytkownicy będą mogli wybrać konfiguracje z maksymalnie 32 GB RAM i 2 TB dyskiem SSD — najszybszym, jaki kiedykolwiek oferował Microsoft.

Dla osób, które kochają gry, Surface Book 3 w wersji 15-calowej z grafiką NVDIA GeForce GTX zapewnia wystarczająco dużo mocy, by móc płynnie grać w rozdzielczości 1080p i 60 fps. Klienci komercyjni i instytucje akademickie docenią natomiast grafikę NVIDIA Quadro RTX 3000. W sumie Surface Book 3 oferuje 6 GB pamięci graficznej GDDR6, co jest świetnym osiągnięciem. Jako ciekawostkę warto dodać, że powyższe wideo (którego walory estetyczne przewyższają chyba wszystkie poprzednie zapowiedzi sprzętowe giganta) zostało wyrenderowane właśnie na Surface Book 3.

Surface Book 3 jest już dostępny w przedsprzedaży dla klientów z Polski. Ceny zaczynają się od 7999 zł, a datę wydania zaplanowano na 5 czerwca (premiera w USA nastąpi nieco szybciej, bo już 21 maja). Zamawiając laptopa w przedsprzedaży, otrzymamy pióro Surface w wybranym kolorze.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/devices/2020/05/06/introducing-surface-go-2-surface-book-3-surface-headphones-2-and-surface-earbuds/

Polecamy również w kategorii Surface Book