Menu kategorii
 • Stworzenie bazy kontaktów

  Stworzenie bazy kontaktów

   Mariusz Kalota
  Mariusz Kalota
  00:00
  14.12.2007
  9847 wyświetleń

  W dzisiejszych czasach każdy z nas posiada różne kontakty, czy to osobiste, czy też biznesowe. W miarę jak jest ich coraz więcej zaczynamy zapisywać ich dane takie jak imię, nazwisko, numer telefonu, a czasem nawet adres fizyczny lub e-mail, do jakiegoś notesu, czy też osobistej książki adresowej. Niektórzy trzymają takie dane w programie pocztowym, elektronicznym organizerze lub telefonie komórkowym. Mało osób jednak wie o tym, że taki spis można przechowywać również w bazie danych programu Microsoft Office Access 2007. Dzięki dostępnym szablonom stworzenie takiej bazy jest prostą czynnością. Prześledźmy jej przebieg.

  Najpierw uruchommy program. Następnie w oknie, które się pokaże z lewej strony, kliknijmy Szablony lokalne, gdy to zrobimy w środkowej części okna zaznaczmy pozycję Kontakty. Po wykonaniu tych czynności po prawej stronie pojawiły się dodatkowe informacje wraz z opcjami dotyczącymi danego szablonu. Mamy tutaj możliwość nadania nazwy plikowi, w którym będzie zapisana baza, oraz określić jego położenie za pomocą przycisku z ikonką foldera. Gdy nazwa i lokalizacja są już odpowiednie, kliknijmy przycisk Utwórz.

  Zanim baza zostanie utworzona, program MS Office Access 2007 musi przygotować szablon do użycia. Zajmie to chwilę czasu.

  Po zakończeniu przygotowywania szablonu baza danych jest gotowa. Na początku jest ona pusta. Aby dodać nowe kontakty kliknijmy link Nowy, który znajduje się w kolumnie ID w głównej tabeli.

  Po wykonaniu tej czynności program MS Office Access 2007 wyświetli okienko Szczegóły kontaktu. Możemy tutaj wprowadzić dane nowej osoby lub też zmienić informacje dotyczące istniejącego kontaktu. Aby edytować znajdujący się już w bazie rekord, skorzystajmy z listy wyboru Przejdź do w tym oknie lub też po jego zamknięciu, kliknijmy link znajdujący się w kolumnie ID.

  Jak widzimy, stworzenie bazy kontaktów w programie MS Office Access 2007 jest banalnie proste i sprowadza się do kilku kliknięć. Każdy użytkownik, nawet mniej zaawansowany powinien sobie z tym zadaniem poradzić bez większych problemów.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Access 2007