Streaming z konsoli już dostępny dla wszystkich Xbox Insiderów

Streaming z konsoli już dostępny dla wszystkich Xbox Insiderów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:47
08.11.2019
1846 wyświetleń

Otwarte testy Xbox xCloud rozpoczęły się w połowie października. Wtedy to aktywni Insiderzy zaczęli otrzymywać zaproszenia, a Microsoft obiecał wysyłać ich coraz więcej. Teraz gigant informuje o dostępności streamingu z konsoli dla Xbox Insiderów w kręgu Omega. Oznacza to, że Xbox Console Streaming (Preview) jest już dostępny we wszystkich pierścieniach programu Xbox Insider. Do publicznego wydania więc niedaleko!

Xbox Console Streaming jest jedną z dwóch możliwości grania w Xbox Game Streaming (Project xCloud). W rozwiązaniu tym nasza własna konsola staje się serwerem xCloud, z którego strumieniujemy gry na urządzenia mobilne. W ten sposób możemy grać na telefonie w gry zainstalowane na naszym Xbox One, wliczając w to tytuły Xbox Game Pass. Wspieranymi urządzeniami są póki co tylko smartfony i tablety z Androidem. Pierwsze tytuły oddane do testów to Sea of Thieves, Halo 5: Guardians, Gears 5 oraz Forza Horizon 4. Nie trzeba być wielkim specem od gier, żeby wiedzieć, iż bez streamingu praktycznie nie byłoby szans odpalić takie tytuły na telefonie! Mobilny gaming cieszy się raczej złą sławą ze względu na uproszczenia i dominację tytułów casualowych z mikropłatnościami. Streaming produkcji klasy AAA może ten wizerunek w końcu odmienić.

Xbox xCloud będzie usługą działającą globalnie, ale póki co testy ograniczają się do regionów USA i UK. Nie jest jasne, czy zasięg geograficzny testów zostanie rozszerzony, jednak nie wydaje się, by miały one trwać jeszcze zbyt długo. Jako że objęły one już wszystkie kręgi Insider, łącznie z tymi "najwolniejszymi", a więc najbliższymi wydania publicznego, Xbox Game Streaming ma szansę trafić do listopadowej bądź grudniowej aktualizacji Xbox One dla wszystkich użytkowników.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2019/10/29/xbox-console-streaming-preview-starts-today/

Polecamy również w kategorii Xbox