Menu kategorii
 • Spotify po raz kolejny prosi o usunięcie Xpo Music dla Windows 10

  Spotify po raz kolejny prosi o usunięcie Xpo Music dla Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:19
  28.02.2020
  1116 wyświetleń

  Xpo Music (dawniej jako Xpotify) to nieoficjalny, darmowy klient Spotify dla Windows 10, występujący jako aplikacja PWA. Daje on sporo możliwości względem oryginalnego klienta, m.in. integrację z funkcjami Windows, design w stylu Fluent Design, dające się przypinać dynamiczne kafelki z artystami, listami i albumami, a także parę ciekawych rozwiązań interfejsu. Niestety, aplikacja musi zniknąć z Microsoft Store.

  Niezadowolony z jej dostępności jest naturalnie Spotify. Choć nieoficjalny klient wynosił całe doświadczenie na wyższy poziom, właścicielom serwisu chyba nie do końca się to podobało. Madhi Ghiasi, twórca Xpo Music, w dzisiejszym tweecie donosi: Spotify po raz kolejny napisało skargę przeciwko Xpo Music. Muszę cofnąć jej publikację z Microsoft Store :(.

  Sprawa z nieoficjalnymi klientami zawsze wiąże się z ryzykiem, że właściciele usługi mogą je zablokować czy doprowadzić do usunięcia. Szkoda tylko, że obrywają przy tym aplikacje, które są dużo bardziej rozwinięte od stockowych klientów, często wybrakowanych i traktowanych po macoszemu. W przypadku Xpo Music nie wiadomo, kiedy aplikacja powróci na Windows 10. Póki co wygląda na to, że użytkownicy muszą pozostać przy oficjalnej aplikacji Spotify.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/spotify-ask-microsoft-to-take-down-xpo-music-again/

  Polecamy również w kategorii Sklep Microsoft