Menu kategorii
 • SpamPal!

  SpamPal!

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  06.08.2006
  3435 wyświetleń

  Poczta elektroniczna zdobyła wielką popularność. Wiele firm przestaje wysyłać tradycyjne listy, przestawiając się na szybszą pocztę internetową. Również my coraz rzadziej bierzemy w rękę pióro aby napisać kilka słów dla drugiej osoby. Jednak e-mail'e stały się również łakomym kąskiem dla przeróżnych firm. Za pomocą tego medium mogą one wysyłać darmowe reklamy. Nas te listy od producentów różnych produktów zaczynają coraz bardziej irytować. Trudno odnaleźć oczekiwany list pośród kilkunastu reklam. Także kasowanie tych wszystkich śmieci jest męczące. Na szczęście coraz więcej serwisów, na których znajdują się nasze konta pocztowe posiadają odpowiednie filtry dzięki czemu nie dostajemy aż tylu wiadomości. Co jednak gdy nasz serwis takiej usługi nie oferuje? Zainstalujmy program SpamPal! Aplikacja ta przechwytuje cały ruch pomiędzy naszym klientem pocztowym a serwerem i dokonuje filtracji otrzymywanych wiadomości.

  Po przejściu przez instalację program uruchomi kreatora. W pierwszym oknie naciskamy przycisk Next. W drugim musimy wybrać poziom zabezpieczeń. Dobrym wyjściem jest poziom średni czyli Medium.

  W ostatnim oknie wystarczy, że naciśniemy Finish nie zmieniając nic. Od tej pory na naszą skrzynkę pocztową nie będą przychodziły niechciane listy. A o aktywności programu świadczy ikona parasola znajdująca się koło zegarka.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Obsługa internetu