Sketch 360 z natywnym wsparciem dla Surface Duo

Sketch 360 z natywnym wsparciem dla Surface Duo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:33
13.11.2020
1744 wyświetlenia

Sketch 360 to nietypowa aplikacja szkicownika łącząca możliwości Windows Ink z Whiteboard, tyle że w wersji trójwymiarowej. Aplikacja ta oferuje nam szkicownik, pozwalający rysować na płaskim planie, który jednak obejmuje całość trójwymiarowej kanwy w pojedynczym widoku, i jednocześnie śledzić postępy w interaktywnym panelu z widokiem 3D. Teraz aplikacja wchodzi na kolejny poziom, oferując wsparcie dla dwóch ekranów Surface Duo.

Pracę z tym trójwymiarowym szkicownikiem można porównać do kilku rzeczy: tworzenia globusa z płaskiej siatki, rysowania płaskich tekstur do modeli 3D lub widoku w 360º, który można odblokować kodami w niektórych grach. Sketch 360 jest projektem od Microsoft Garage, udostępnionym w Microsoft Store w 2018 roku. Aplikacja jest nadal rozwijana, a ostatnia aktualizacja jej wersja na Androida skupia się na możliwościach, jakie daje praca z dwoma ekranami. Funkcjonalności te mogą okazać się przydatne dla mobilnych artystów, architektów, projektantów doświadczeń VR lub każdego, kto chciałby przenieść rzeczy ze swojej wyobraźni na kanwę 3D.

Microsoft Surface Duo oferuje nowe sposoby na mobilne wykonywanie zadań. Pozwala rozwinąć aplikację na dwa ekrany bądź też otwierać aplikacje na osobnych ekranach, dzięki czemu możemy zapomnieć o ciągłym przerzucaniu aplikacji. Z możliwości tego pierwszego smartfona z dwoma ekranami od Microsoft korzysta też Sketch 360. Jak powiedział jego twórca i Principal Program Manager, Michael Scherotter:

Przyjąłem wyzwanie przeniesienia mojej natywnej aplikacji C# UWP do C# Xamarin Forms. Kiedy Microsoft Garage sponsorował wewnętrzny hackathon, aby zachęcić pracowników do budowania i adaptowania aplikacji dla Surface Duo, chwyciłem tę szansę. Xamarin Forms uprościł proces tworzenia międzyplatformowej, kreatywnej aplikacji, a z dodatkowymi narzędziami Xamarin Essentials byłem w stanie uczynić ją funkcjonalną i wydajną jako aplikacja natywna. Przez większość etapów rozwoju używanie Surface Duo Emulatora pozwoliło mojemu zespołowi wolontariuszy-hakerów oraz mnie zbudować aplikacje bez posiadania fizycznego urządzenia w ręce.

Sketch 360 na Androida można pobrać bezpłatnie z Play Store. Projekt udostępniono też na licencji Open Source w GitHub.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/garage/blog/2020/11/microsoft-garage-project-sketch-360-comes-to-surface-duo/

Polecamy również w kategorii Surface Duo