Scheduler w Microsoft 365 zostanie wyłączony w przyszłym roku

Scheduler w Microsoft 365 zostanie wyłączony w przyszłym roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:02
08.09.2022
803 wyświetlenia

Scheduler, narzędzie korzystające z AI i rozpoznawania mowy/języka naturalnego, a także asystentki Cortany, by pomagać w planowaniu i zarządzaniu kalendarzem Outlook, zostanie wyłączony w przyszłym roku, blisko 15 miesięcy od swojej premiery w czerwcu 2021 r. Microsoft zapowiedział, że część funkcjonalności Schedulera mogą przejąć inne produkty.

Scheduler to usługa znana wcześniej pod nazwą Calendar.help. Korzysta ona z Cortany jako interfejsu do planowania spotkań z osobami spoza organizacji użytkownika. Microsoft zaczął wprowadzać Scheduler w j. angielskim na kontach Microsoft 365 w czerwcu ubiegłego roku (rok później niż pierwotnie oczekiwano, na co miała wpływ pandemia COVID-19). Scheduler pozwala użytkownikom planować spotkania za pomocą zapytań w języku naturalnym, takich jak "Znajdź czas dla mnie i Pawła na śniadanie w przyszłym tygodniu". Usługa działająca w tle sprawdza dostępność uczestników, nim wyśle zaproszenia z kalendarza. Scheduler może również przełożyć i anulować spotkania.

Scheduler for Microsoft 365

Scheduler jest dostępny w sprzedaży jako dodatek do wielu licencji Microsoft 365 z planem Microsoft Exchange Online. 1 września 2023 roku, gdy narzędzie zostanie wyłączone, jego funkcjonalność może (ale nie musi) przejść do innych produktów Microsoftu. Naszym zdaniem jest najbardziej prawdopodobne, że zintegruje się po prostu z samym Outlookiem.

Na wrzesień 2023 roku Microsoft zapowiedział też porzucenie wsparcia dla aplikacji Kaizala służącego do komunikacji i zarządzania pracą. Również w tym przypadku nie zostały podane przyczyny odesłania programu na emeryturę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.zdnet.com/article/microsoft-to-drop-its-scheduler-meeting-coordination-service-in-september-2023/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365